Kokaõpilased sõitsid Londonisse võistlema (2)

Maarja Maripuu (vasakul) on baristade võistluseks valmistudes tunde kohvitegemise kunsti harjutanud. Loore Kuris võistleb kulinaariakunstis.  2x TAAVI TUISK

Maarja Maripuu (vasakul) on baristade võistluseks valmistudes tunde kohvitegemise kunsti harjutanud. Loore Kuris võistleb kulinaariakunstis.
2x TAAVI TUISK

Kaks Kuressaare ametikooli kokaõpilast sõitis Londonisse, et osaleda Euroopa hotelli- ja turismikoolide assotsiatsiooni AEHT reedeni toimuval aastakonverentsil ja võistlustel.

“Üldiselt tunnen end enesekindlalt, aga kõik oleneb tiimikaaslastest,” rääkis neljanda kursuse kokaõpilane Loore Kuris, kes asub võistlustulle kulinaariakunstis. “Latti kõrgele ei aja, loomulikult oleks tore, kui saaksin head tiimikaaslased ja koostöö sujuks ning ehk tuleks ka hea koht.”

Enne võistlusi loositakse õpilased rahvusvahelistesse tiimidesse ning lisaks õppija oma eriala- ja keeleoskusele mõjutavad lõpptulemust ka meeskonnatöö oskused ning osalt ka loosiõnn.

Looret on aidanud võistlusteks valmistuda kokaõpetaja Irina Arhipova ja GOSPA peakokk Alar Aksalu. “Oleme Irina ja Alariga kolmekesi mõtted kokku pannud ja iga kord harjutamisel leidnud midagi, mida parandada või paremaks muuta,” märkis Kuris.

Kolmanda kursuse kokaõpilane Maarja Maripuu võistleb baristade alal, kus tal kaheliikmelise võistkonna koosseisus tuleb valmistada espressot ja cappuccinot ning vabalt valitud kohvijook, kasutades korraldajate antud toiduaineid. Baristade võistluses pole ametikool varem osalenud.

“See on huvitav ja põnev,” rääkis Maarja. “Olen tunde harjutanud erinevate juhendajate käe all. Ühest küljest on see raske, teisalt ka huvitav. Areng on olnud hüppeline. Loodan et paariline tuleb mõistlik ja omavahel meil arusaamatusi ei teki.”

Õpilasi saadavad ametikooli direktor Neeme Rand ja toitlustuse juhtõpetaja Ülle Tamsalu. Võistluse korraldab Londoni kesklinnas asuv
Docklands Academy.

Mullu võitis ametikooli kokaõpilane Anette Vaab Itaalias Cervias toimunud AEHT aastakonverentsil klassikalise köögi (haute cuisine) võistlusel pronksmedali.

Taavi Tuisk

Print Friendly, PDF & Email