Jaht Mercurius võitis Eesti karikavõistlused (1)

MUHU VÄINA REGATIL: Eesti suurimal purjeregatil saavutati klassis ESTLYS III teine koht. Meeskonnas olid Margus Tasa, Mihkel Šesterikov, Indrek Kivi ja Rain Aun ning Tiina Maalinn, kes pildilt puudub. MUHU VÄINA REGATT

MUHU VÄINA REGATIL: Eesti suurimal purjeregatil saavutati klassis ESTLYS III teine koht. Meeskonnas olid Margus Tasa, Mihkel Šesterikov, Indrek Kivi ja Rain Aun ning Tiina Maalinn, kes pildilt puudub.
MUHU VÄINA REGATT

Saaremaa merispordi seltsi (SMS) jahid võtsid Eesti jahtklubide liidu avamerepurjetamise Eesti karika 2016 ESTLYS arvestuses esimesed viis kohta. Esimeseks tuli jaht Mercurius.

Kuigi etappe on karikasarjas lausa 24, arvestatakse lõppkokkuvõttes maksimaalselt kuus paremat tulemust, millele liidetakse osavõtupunktid ülejäänud võistlustelt. Mercuriuse kapten Margus Tasa ütles, et suuremalt jaolt osaleti Saaremaa etappidel ja lisaks Muhu väina regatil ja Pärnumaa meistrivõistlustel.

“Eelmisel aastal võitsime ka ja siis tuli see meile üllatusena, aga sel aastal me juba natukene lugesime punkte ka,” lausus Tasa, viidates, et Pärnusse mindi võistlema kindla eesmärgiga. Nimelt oldi enne Pärnumaa meistrivõistlusi jaht Ellist punktiarvestuses maas. Neljas koht Pärnus viis aga Mercuriuse juba suhteliselt napilt ette – Mercuriusel 63,2 ja Ellil 62 punkti. Neile järgnevad SMS-i jahid Liliann (54,8), Kadri (48) ja Katariina Jee (48).

Margus Tasa selgitas, et karikavõistluste reeglistik on SMS-i jahtidele küllaltki sobiv. “Kui kümme jahti on võistlusel, siis on võimalik tabelisse maksimumpunktid saada, ja meil umbes kümmekond jahti käibki võistlustel väljas,” lausus ta ja lisas, et Tallinna omadel on selle võrra raskem, kuna neid osaleb võistlustel üldiselt rohkem. «Kui siin kõik ilusti ära sõita ja head kohad saada, siis on võimalik ka head punktid kirja saada,” nentis Tasa. Siiski tuleb märkida, et mitmed SMS-i jahid saavutasid väga häid kohti ka Muhu väina regatil ja said seega karikasarjas väärtuslikke punkte ka suuremas konkurentsis.

Selleks, et karikasarjas edukalt osaleda, on aga eelkõige vaja meeskond võistlusteks kokku saada. Tasa sõnul see pika hooaja jooksul alati kuigi lihtne ülesanne polegi, kuna peale purjetamise tuleb muidki toimetusi ette. Mercuriuse tuumiku moodustasid lisaks Margus Tasale tänavu Indrek Kivi, Rain Aun, Ivo Andreas ja Tiina Maalinn. Muhu väina regatil oli meeskonnas ka Mihkel Šesterikov.

Tasa on Mercuriusega sõitnud nüüd kümme hooaega. “Ta pole enam esimeses nooruses, aga sõidab hästi ja me oleme ta enam-vähem selgeks saanud,” kinnitas kapten Tasa, et meeskond on jahiga harjunud.

Elli kapten Margus Hiet ütles, et nende eesmärk oli eelkõige Muhu väina regati võitmine ja seda ka tehti. Karikavõistluse punktiarvestust Elli meeskond tema sõnul väga ei jälgi. Hiet lisas, et samas on hea, et sellist arvestust peetakse, kuna karikasari annab nii mõnelegi meeskonnale lisamotivatsiooni osaleda võistlustel, kuhu muidu ei mindaks. Olulised on head tulemused karikasarjas tema hinnangul ka seltsi jaoks.

SMS-i kommodoor Margus Männik ütles, et saarlased on edukad, kuna nad on hingega asja juures. “LYS ongi selline hobipurjetajate arvestus, milles võisteldes ei pea proff olema ja iga päev purjetama. Aga kui sa merd armastad ja purjetamine meeldib ning oled valmis selleks võimalikult palju aega panustama, siis on kõik võimalik. Tubli töö igatahes,” kiitis ta sõitjaid. Männik lisas, et võidukad meeskonnad on eeskujuks ka lastele ja noortele just selles osas, et kõigist ei pea elukutselised purjetajad saama – ka hobina on purjetamine huvitav ja hasartne ala.

 

 

Print Friendly, PDF & Email