Kolm portsu friikaid ja üks hamburger

TEAVAD KÜLL, MIS ON HEA: Ehkki Mirko ja Eke sööks enda sõnutsi meeleldi ka burksi ja friikaid, teavad nad, et hea on hoopis näiteks müsli ja tomat. MAANUS MASING

TEAVAD KÜLL, MIS ON HEA: Ehkki Mirko ja Eke sööks enda sõnutsi meeleldi ka burksi ja friikaid, teavad nad, et hea on hoopis näiteks müsli ja tomat.
MAANUS MASING

Milline on kahe koolipoisi unistuste menüü ja kuivõrd erineb see igapäevasest, toob selguse jutuajamine 10-aastase Mirko ja 8-aastase Ekega.

Istume laua ääres kolmekesi – Eke, Mirko ja mina, ajakirjanik. Eke hammustab jutu kõrvale juustupala, Mirkol on kõht pannkooke täis. Sedakorda olid pannkoogid erandlikult laupäevahommikune toit.

Mida te kõige parema meelega hommikusöögiks sööte?

Eke: “Krõpse ja pelmeene.”

Mirko: “Võikusid ja võiku vahel võiks olla sink, kurk ja tomat.”

Aga õhtusöögiks?

Eke:”Friikartuleid.”

Mirko: “Makarone ja pelmeene. Aga me ei söö pelmeene üldse tihti.”

Kui te ise endale süüa peate tegema, mis toitu te siis teete?

Eke: “Praen muna.”

Mirko: “Võileiba kanasingiga.”

Mõlemad poisid õpivad Kuressaare gümnaasiumis ja nüüd tuleb mõlemalt pikem selgitus. Söögivahetunni alguseks on algklassidele lõunasöögilauad kaetud. 3. klassis õppiv Eke ütleb, et neil on üle päeva vaheldumisi kas siis supp ja magustoit või praad magustoiduta. Praed ja magustoidud maitsevad talle rohkem. Magustoitudest on kujunenud ka oma lemmik –magustoit, mis on plastikust topsis ja mida tuleb enne lahtitegemist loksutada.

Mirko, kes käib 5. klassis, peab II kooliastme õpilasena järjekorras seisma ja saab ise valida. Seepärast algab tema jutt koolitoidust hoopis teistmoodi.

“Me tavaliselt teeme nii, et läheme hiljem sööma, siis ei pea järjekorras olema. Või siis saame poole tunni pealt ära ja pärast peame tundi tagasi minema ja pärast kauem olema. Jookseme neljandalt korruselt kiiresti alla ja jõuame peaaegu essaks järjekorras,” selgitab Mirko. “Ja siis vaatame kiiresti, mida täna süüa saab.”

Kui menüü on makaronid, võtab Mirko need, aga kui ei ole, võtab kananagitsad. Reedel oli lasanje, see oli samuti hea. Vahel on ka pitsa. Koolitoit poistele maitseb ja kõhu saavad nad täis.

Täispikk lugu ilmus laupäevases Saarte Hääles.

Kaie Saar

Print Friendly, PDF & Email