Uus hooaeg Lümanda kultuurimajas

Sügis on täies elujõus, päevad lühenevad ja õhtud pikenevad. Kohalikus kultuurielus tähendab see, et on alanud uus hooaeg. Kooskäimist on alustanud erinevad ringid.

Lümanda kultuurimaja võiks nimetada ka kultuuri-, spordi-, noorsootöö- ja vabaajakeskuseks, sest nii see tegelikult on. Sporditegevus koondus selle maja katuse alla juba 2000. aastal, kaasa arvatud Lümanda põhikooli kehalise kasvatuse tunnid. Spordivaldkonna koordinaator on tubli spordijuht Urve Vakker. 6. oktoobril avati kultuurimaja endises mängude toas noortekeskus, mida juhib särasilmne ja rõõmsameelne noorsootöötaja Marie Köster.

Iga kuu teisel teisipäeval käib kultuurimajas koos Lümanda seenioride seltsing, seda oma aktiivse ja tegusa juhatuse eestvedamisel, osalejaid on 30 ringis. Esmaspäeviti, teisipäeviti, kolmapäeviti toimuvad pühapäevakooli tunnid, kus osalevad meie kooli õpilased I– VI klassini. Õpetaja on Ülle Reinsoo. Samadel päevadel leiavad I–IV klassi õpilased tegevust meisterdamisringis, mis arendab laste loovust. Juhendajaks Maire Murekas.

Ka bändikool on hoogsalt alustanud. Noored muusikategijad harjutavad kolmapäeviti kell 14–15 õpetaja Ain Kivilo juhendamisel, eesmärgiks on seatud esinemine kultuurimaja 30. aastapäeval.

Teisipäeviti kell 15.30–16.30 toimetab kultuurimaja saalis Lümanda põhikooli tantsutrupp Minu Tantsukool. Tantsutundi viib läbi Laura Olesk. Kolmapäeviti kell 13.55–14.40 on tantsutund kooli III–V kl õpilastele, kellega valmistume vabariiklikuks noorte tantsupeoks “Mina jään”.

Lümanda külakoori proovid toimuvad neljapäeviti kell 19– 21. Koor ootab oma ridadesse uusi rõõmsameelseid lauljaid. Omalt poolt pakume head seltskonda, huvitavat repertuaari, toredaid esinemisi ja kindlasti suurt laulurõõmu. Siinkohal ei saa märkimata jätta, et neli inimest sõidab igal neljapäeval kooriproovi Kuressaarest.

Memmede tantsurühma Kolmas Noorus tantsutunnid toimuvad teisipäeva hommikuti kell 9.30–11 ja memmede-taatide tantsurühm Mõnusad käib tantsimas esmaspäeviti kell 17– 19. Ka Mõnusate rühm ootab oma seltskonda uusi tantsijaid. Kui tunned, et noortega enam sammu pidada ei jõua, kuid tantsulusti jagub, siis tule koos kaaslasega Mõnusatesse.

Segarühma Rummaja tantsutunnid toimuvad esmaspäeviti kell 19–21.00. Uuel hooajal on rühma lisandunud kolm uut tantsijat. Ka Rummaja ootab endi hulka rõõmsameelseid ja krapsakaid, kellele meeldib paaristants ja hea seltskond. Eelnev tantsukogemus ei ole tingimata vajalik, küll me koos õpime. Naisrühma Kabujalake tantsutunnid on teisipäeviti kell 19– 21.

Kabujalake on särtsakas, rõõmsameelne ja väga kokkuhoidev seltskond särasilmseid tantsu armastavaid naisi, kes alustasid oma 15. tantsuhooaega. On, mille nimel pingutada, sest sünnipäevakontsert toimub 2017. aasta aprillis. Rühma on juurde tulnud neli tantsijat. Kui eelmise hooaja lõpetasime kaheksa tantsijaga, siis uut alustasime 12-ga, st täiskoosseisuga. Samas ei ütle me ei, kui keegi tunneb, et sooviks Kabujalakeses tantsida.

Näitering saab kokku pühapäeviti kell 19. Praegu käib suur loometöö, teemaks esinemine kultuurimaja 30. aastapäeval. Erinevaid huvitavaid ideid tuleb nagu varrukast. On, mille hulgast valida parim.

Neljapäeviti kell 19–21 on saal korvpallimängijate päralt. Tiimi veab ja kutsub kokku Raimond Salong, kellega on kultuurimajal väga hea koostöö.

Mida enamat veel tahta, kui meie peagi 30-aastaseks saav suur keskusehoone on hommikust õhtuni siginat-saginat täis. Arvan, et maja rõõmustab selle üle väga ja rõõmustavad meie piirkonna inimesed, et on koht, kus koos käia ja oma vaba aega erineval moel sisustada. Et kõik logistiliselt laabuks, siis on märksõnadeks koostöö ja üksteisemõistmine.

Reedel, 25. novembril kell 19.30 tähistab Lümanda kultuurimaja oma 30. aastapäeva vahva kontserdiga, kus astuvad üles muusika- ja tantsukollektiivid ning näitemängu seltskond.

Kontserdile järgneb peoõhtu, kus tantsuks mängib ansambel Igatahes Paidest. Pakume sünnipäevatorti ja kohvi. Kõik on lahkesti oodatud!

Ulvi Põld

Print Friendly, PDF & Email