Poiste keelpillifestival tuleb juba 15. korda

Kuressaare XV rahvusvahelisest poiste keelpillifestivalist võtab osa 110 poissi.

Festivali kunstiline juht Laine Sepp ütles, et lisaks Eesti poistele on esinejaid oodata Venemaalt ja Lätist.

Niisiis saab Kuressaare muusikakoolis 21. ja 22. oktoobril kuulata noori viiuli-, vioola-, tšello- ja kontrabassimängijaid. Lisaks on kolmandat aastat kavas ka “seenioride” kontsert, kus astuvad üles varasemate festivalide publikulemmikud. Tänavu annavad kontserdi viiuldaja Ranno Tamm ja tšellist Valle-Rasmus Roots.

Avamisel tuleb aga ettekandele Laine Sepa kunagise õpilase ja praeguse produtsendi, helilooja ja DJ Sander Mölderi pala. “Ta kirjutas festivali jaoks pühendusega loo kolmele tšellole ja see tuleb avamisel ettekandele, kusjuures Sander ise mängib ka kaasa,” rääkis Sepp.

Poiste keelpillifestivalil selgitatakse välja ka auhinnalised kohad. Valiku teeb aga publik, mitte asjatundjatest koosnev žürii. Eriliseks muudab festivali ka see, et kontsertide kavadest ei leia andmeid poiste vanuse või klassi kohta ja erinevas vanuses poisid esinevad vaheldumisi.

Laine Sepa sõnul on laste ja noorte keelpillikonkurssidel enamasti ikka tüdrukud esirinnas. Seetõttu on Kuressaare festival hea koht, kus ka poisid end näidata saavad. Just positiivne tagasiside ja aina kasvav huvi festivali vastu on üks põhjus, miks Laine Sepp on seda festivali aastaid vedanud.

Festival avatakse pidulikult reedel kell 15.

 

Print Friendly, PDF & Email