Nasva mees võitles piraka meriforelliga (16)

SUUR SAAK: Tambet Oll 11-kilose “punasega”.  IRINA MÄGI

SUUR SAAK: Tambet Oll 11-kilose “punasega”.
IRINA MÄGI

Kui Nasva mees Tambet Oll Sõrves võrgud merre viis, ei osanud ta kuidagi oodata, et hommikul ootab teda ees võitlus piraka forelliga, kes kangesti vette tagasi kipub. Võitlus mehe ja kala vahel oli tõsine, kuid inimene võitis ja tasuks oli rekordilähedane saak.

“Otsisin ausalt öeldes täiesti suvalist kohta, kuhu võrk heita, ja nõnda sai see Sõrves ka täiesti eesmärgitult merre visatud. Hommikul läksin vaatama ja nägin eemalt, et seal tundub küll mingi pirakas elukas sees olevat,” pajatas Oll oma kohtumisest võitlusvalmis meriforelliga.

Kalamees oli esialgu kindel, et selline purakas pääseb kindlasti minema, kuid otsustas siiski anda endast parima.

“Viskusin talle lihtsalt kõhuli peale, ise olin poolest kehast vees. Tundus, et võitlus käis elu ja surma peale!” kirjeldas ta ise humoorikalt.

Kui kala kindlalt käes, viis Oll selle Ösel Fishi kaalumisele. Selgus, et 91-sentimeetrine kala kaalus täpselt 11 kilogrammi, jäädes vaid 400 grammiga alla Eestis püstitatud rekordile.

“See on siuke saak, et kuhugi müümiseks ta kindlasti ei lähe, ikka jagamiseks ja ise söömiseks. Meeleolu on viimastel päevadel muidugi ülev olnud, uskumatu veidi, et selline kala võrku juhtus,” rääkis edukas kalamees. Marja saadi forellist 3 kilogrammi ning seegi läks jagamisele ja ise söömiseks.

Saarte Hääl kirjutas Tambet Ollist ka 2003. aastal, kui ta Mändjala ranna lähedalt püüdis elu suurima, 6 kilo kaaluva 80 cm pikkuse lõhe.

Print Friendly, PDF & Email