Markus Villig kuulutati aasta nooreks ettevõtjaks

markus-villigTallinnas Kultuurikatlas neljapäeva õhtul toimunud galal kuulutati välja EAS-i tänavused ettevõtlusauhinnad.

Aasta ettevõtteks kuulutati 1992. aastast tegutsev masinatööstus Hekotek AS ja ka kõik ülejäänud ettevõtlusauhinnad läksid valdavalt suurtele mandril tegutsevatele firmadele. Kuid juba teist aastat järjest kuulutasid kaubandus-tööstuskoda ja Swedbank välja ka aasta noore ettevõtja ning sedakorda pälvis tiitli Taxify asutaja ja tegevjuht, Saaremaalt pärit Markus Villig. Valiku tegijad põhjendasid oma otsust sellega, et kolme tegutsemisaasta jooksul on Markus kasvatanud Taxify väikesest Eesti start-up’ist rohkem kui kümnes riigis tegutsevaks firmaks.

Avalikus Facebooki postituses tunnistab Markus Villig (pildil), et need kolm aastat on olnud täiesti pöörased. “Alles kolm aastat tagasi jagasin Tallinna tänavatel taksojuhtidele lendlehti ning nüüdseks oleme kasvanud 800 kliendiga ettevõtteks 15 riigis Ghanast Mehhikoni,” märgib Villig. Ta avaldas tänu kõigile oma töötajatele, kellest valdav osa on alla 25 eluaasta.

Viimase 12 kuu jooksul on Taxify mitu korda kasvanud, alles eile laienes Taxify näiteks Ghana pealinna Accrasse. Ettevõtte 2016. aasta käibest tulebki üle 50 protsendi väljastpoolt Eestit. Järgmisel kahel aastal loodab ettevõte eksporti kasvatada juba 90 protsendini. EAS-i ettevõtlus­auhinna žürii töös osalesid sel aastal ka ettevõtlusminister Liisa Oviir, Innovation Norway Baltikumi esinduse juht Tiina Link, EAS-i nõukogu liige Erki Mölder ja EAS-i juhatuse liige Indrek Kaju.

 

Print Friendly, PDF & Email