Õdede peksja tabati purjuspäi autoroolist (1)

Ehkki õdede peksmise eest kohtu alla antud mees kahetses ja nõustus, et ei tohi alkoholi tarvitada, tabati Aivar Pors eelmisel reedel taas roolist purjuspäi.

Politsei pressiesindaja Heiko Leesmendi info kohaselt peatas politseipatrull 7. oktoobril kell 18.50 Leisi alevikus Mustjala maanteel sõiduauto Vauxhall. Seda juhtis 59-aastane mees, kellel indikaatorvahendiga tuvastati joobetunnused.

Kuna mees keeldus alkomeetri kasutamisest, võeti talt joobeastme määramiseks vereproov, mis on hetkel ekspertiisis, mille tulemusest sõltub, kas algatatakse kriminaalmenetlus.

Saarte Hääle andmetel on tegu sama mehega, kes veel juulis kohtus kahetses õdede ja õetütre peksmist ja ähvardamist, olles nõus talle määratud liitkaristusega, aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega tingimisi. Vältimaks kinniminekut, tuli Porsil teha 495 tundi ühiskasulikku tööd. Lisaks anti mees kriminaalhooldaja kontrolli alla ning ta nõustus ka ise, et ei tohi alkoholi tarvitada. Kui nõudeid rikkunud isik saadab korda kriminaalse teo, tegelevad temagi edasi prokuratuur ning kohus, kes otsustab, kas tingimisi määratud vangistus pööratakse täitmisele.

Kohalike sõnul sõitnud mees Metskülasse viina järele, kuna sealne pood oli aga kinni, võtnud ta suuna Leisi poole. “Vahele jäi ta tänu Saaremaa rallile. Kui ta kahe mehe vahel autost välja tõsteti, siis peaks vast ikka kriminaalne joove olema,” ütles üks külaelanikest.

Küsimusele, kuidas mees oli sellises seisundis üldse võimeline autot juhtima, vastati, et Pors on juba harjunud sedamoodi sõitma, see ei ole talle võõras.

 

Print Friendly, PDF & Email