KG avab gümnaasiumis merenduse õppesuuna (1)

RUHNUS MEREHARIDUST SAAMAS: Kuressaare politseijaoskonna eestvedamisel toimus maikuus KG lastele merehariduspäev. (Vasakult) Žanna Kreštšenko, Valve kapten Vaido Luks, Cristo Prostang, Karl-Romet Uljas, Gerli Gull, Morten Raamat, Grete Salumägi, Laura-Maria Jõgi, Georg Mäeots, Kätlin Vinter, Kerstin Allikberg, Karl Jakob Toplaan, Hendrik Lillemets, õpetaja Juhan Kolk. KAISA NURM

RUHNUS MEREHARIDUST SAAMAS: Kuressaare politseijaoskonna eestvedamisel toimus maikuus KG lastele merehariduspäev. (Vasakult) Žanna Kreštšenko, Valve kapten Vaido Luks, Cristo Prostang, Karl-Romet Uljas, Gerli Gull, Morten Raamat, Grete Salumägi, Laura-Maria Jõgi, Georg Mäeots, Kätlin Vinter, Kerstin Allikberg, Karl Jakob Toplaan, Hendrik Lillemets, õpetaja Juhan Kolk.
KAISA NURM

Kuressaare gümnaasium lisab järgmisel õppeaastal gümnaasiumiastmesse uue, merenduse õppesuuna, mis peaks noortele pakkuma mereharidust kõige laiemas mõttes.

KG õppealajuhataja Maidu Varik ütles Saarte Häälele, et uue õppesuuna käivitamise oluline taganttõukaja on olnud lapsevanem ja Kuressaare politseijaoskonna piirkonnapolitseinik Žanna Kreštšenko.

Just tema eestvedamisel tänavu kevadsuvel toimunud mereohutusalaste koolituspäevade õnnestumine ja õpilaste entusiasm andsid kinnitust mõttele, et ka gümnaasiumiastmes peaks noortele saarlastele pakkuma võimalust teha lähemat tutvust merendusega.

Innustajaks on olnud ka KG õpetaja ja aktiivne purjetaja Juhan Kolk, kes kevadistel merehariduspäevadel kaasa lõi ning kuna ta on ka ise gümnaasiumis klassijuhataja, siis sealt asi liikuma läks.

Varik märkis, et tegelikult ei ole nn suunaõpe tänapäeval võrreldav eelkutseõppega, pigem on eesmärgiks saada kogemusi vastavas valdkonnas või valmistuda tulevasteks õpinguteks. “Aga see, et mereharidus ja saarlus eluviisina on Saaremaal ikkagi vähe tähelepanu saanud, oli meile samuti ajendiks,” sõnas ta.

Suuna väljaarendamiseks plaanib kool teha koostööd kohalike laevaehitusfirmade ja sadamamajandusega tegelevate ettevõtetega, samuti TTÜ Kuressaare kolledžiga, kus praegu on käimas ümberkorraldused ja liitumine mereakadeemiaga.

TTÜ Kuressaare kolledži direktor Anne Keerberg ütles, et on teemat Maidu Variku ja Juhan Kolgiga arutanud, aga KG uus suunaõpe ei sõltu mingil moel muutusest TTÜ sees.

“Asutuste ühendamine puutus teemasse sedavõrd, et kas selle esialgse visiooni kirjutan kokku mina koostöös teiste TTÜ üksustega või keegi mereakadeemiast,” selgitas ta.


Merenduse õppesuund

Koostöös TTÜ mereakadeemia ning politsei- ja piirivalveametiga on õppekava esialgses variandis esindatud järgmised valdkonnad, millega õpilased tutvust teevad: kalandus (kalaturism ja puhkemajandus, kalatehnoloogia, kalakasvatus), mereveondus (logistika ja ettevõtlus, veeturism, meretranspordi geograafia), veeteede haldamine (kartograafia ja hüdrograafia, merealane inglise keel), mehaanika (laevade ehitus ja püstuvus, laevaremondi tehnoloogiad), laevajuhtimine (navigatsiooni ja kaarditöö alused, merendusalane eetika ja etikett), mereohutus.

Merendussuuna õpilased saavad ka võimaluse taotleda väikelaevajuhi lube.

Print Friendly, PDF & Email