To´Ko võtab osa muusikalaagrist

Kuressaare instrumentaalmuusikabänd To´Ko, endise nimega Triskele, esindab Eestit rahvusvahelises noorte bändide laagris.

Noored muusikud Eestist, Poolast, Norrast, Islandilt, Prantsusmaalt ja Hollandist elavad ja töötavad koos 23.–30. oktoobrini Tallinnas.

To´Ko kitarrist Robin Mäetalu ütles Saarte Häälele, et laagris loodetakse oma muusikale rohkem väljundit leida ja silma jääda inimestele, kelle võimuses on bändi edasi aidata. Lisaks tõi Mäetalu välja, et terve nädala jooksul on neil võimalik teha muusikat ja saada vahetut tagasisidet. “Kindlasti sulandub meie uus bassist Ats Tani laagri jooksul bändi täielikult sisse,” märkis ta. Sel aastal rütmimuusika pillide erialal Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli lõpetanud Ats Tani liitus bändiga loetud päevad tagasi. Oluliseks pidas Mäetalu ka tutvumist välismaa noorte muusikutega.

Tegemist on noortevahetuse projektiga Sinusoid – “How to survive as a young musician?” (“Kuidas noore muusikuna ellu jääda?”), mida korraldavad MTÜ Noortebänd ja Stage Europe Network programmi Erasmus+ raames.

MTÜ Noortebänd juhatuse liikme Marili Randla sõnul on To´Ko ainus Eesti bänd, kes projektis osaleb. “Osaleja valiti tänavuste Noortebänd 2016 poolfinalistide hulgast. Sai valitud bänd, kes ei jõudnud küll finaali, aga jäi meile positiivses mõttes silma kui tugeva potentsiaaliga bänd,” lisas ta.

Projekti fookuses on muusiku elukutse valikuga kaasnevad mured ja rõõmud – sealhulgas muusiku vaimne ja füüsiline tervis, muusikaettevõtlus, bändipsühholoogia ja grupidünaamika, karjääri planeerimine muusikavaldkonnas. Nimetatud teemadel Tallinnas üheskoos siis arutataksegi. Samuti osaletakse õpitubades ja antakse kontserte – 26. oktoobril astuvad bändid üles Sinilinnu kohvikus. Külalisesinejatena osalevad laagrilised ka 28. oktoobril Noortebänd 2016 finaalis kinos Sõprus.


Uus nimi To´Ko

Kuressaare instrumentaalmuusikabänd Triskele otsustas uue nime võtta, kuna Triskele-nimeline bänd on Eestis juba olemas. Nimelt tuli Tartus juba 1997. aastal kokku ansambel Triskele, mille repertuaaris on vaimulik rahvamuusika. Kuressaare noored muusikud seda oma bändi loomise ajal ei teadnud.

 

Print Friendly, PDF & Email