Peksja sai tingimisi vangistuse (8)

Selle aasta 15. augustil läks Sven Vaarpuu Kuressaares Rae poes kümnete poekülastajate silme all kallale 27-aastasele mehele, keda ta peksma hakkas. Kähmluse käigus purunes annetuskast. Vaarpuule määrati kohtus tingimisi vangistus.

Saarte Hääl kirjutas augustis Rae poes toimunud verisest stseenist, kui kümned poekülastajad olid esmaspäeva õhtupoolikul sisseoste tehes tunnistajaks otse kassade juures toimunud peksmisele. 24-aastane Sven Vaarpuu, kes oli kaupluses koos oma naise ja kahe lapsega, tungis kallale mehele, keda ta kolkis poes kõigi silme all.

Kähmlusse sekkusid Kuressaare abilinnapea Mart Mäeker ja Rae keskuse noor meespraktikant, et kaklejad lahutada. Ümber kukkusid kommiriiul ja korjanduskera, mille väärtus oli ligi 200 eurot ja mille Vaarpuu peab kinni maksma.

Esmaspäeval mõisteti Sven Vaarpuu Kuressaare kohtumajas süüdi avalikus kohas käitumise üldnõuete rikkumises. Kokkuleppemenetluses mõisteti talle karistuseks üks aasta vangistust, mis jäeti tingimisi kohaldamata katseajaga 18 kuud. Lisaks määras kohus Vaarpuu katseajaks kriminaalhooldusametniku järelevalve alla ja kohustas teda täitma käitumiskontrolli nõudeid, mille sekka kuulub ka alkoholitarbimise keeld.

Vaarpuu on kohustatud katseaja jooksul osalema sotsiaalprogrammis, mis aitaks vähendada mehe vägivaldseid kalduvusi ja parandada sotsiaalseid oskusi.

 

Print Friendly, PDF & Email