JUHTKIRI: Vaibakudumine alaku (1)

“Ettevõtluse arenguks on vaja rohkem aastaringseid külastajaid, nii kohalikke kui ka külalisi, kuid avalik ruum hoonete vahel on end praeguseks ammendanud: autoliikluse poolt okupeeritud asfaldialasid ja kasutamata pinda on praegu südalinna kohta liiga palju. On ka lihtsalt amortiseerunud kitsaid kõnniteid, ebaloogilisi liikumisteid ja pimedaid platse.”

Niimoodi selgitas Kuressaare linnasüdame uuendamise vajadust mõned kuud tagasi linnavalitsuse projektijuht Simmo Kikkas. Küllap see nii ongi ja kesklinna nüüdisajastamine annab Kuressaare üldilmele ennekõike külaliste silmis kindlasti palju juurde.

Linnakodanikel on aga võimalus Eesti riigi sajandat sünnipäeva tähistada uuel ja uhkel “vaibal”, millel kesklinna arhitektuurikonkursi võidutöö autorite nägemuse järgi on ajalooline side sajanditaguse linnaruumiga. Ka toona ulatus kesklinnas tänavasillutis fassaadist fassaadini, ei olnud äärekivisid ja ääristatud autoteed. Muidugi saab alati küsida, miks see kõik nii mitmeid miljoneid peab neelama ja kas sedalaadi investeeringud mitte ei suurenda linnatulede ahvatlust, aga milleks vererõhku üles ajada? Tulevase keskuse ilust ja häädusest saab kokkuvõttes osa ju kogu valla rahvas.

Print Friendly, PDF & Email