Saaremaa ralli möödus politseile rahulikult

Kuressaare politseijaoskonna juhi Rainer Antsaare sõnul oli inimesi Saaremaal võrreldes tavapärase nädalavahetusega muidugi oluliselt rohkem. “Hoolimata sellest möödus nädalavahetus politseile rahulikult ja rallipublik pidas ennast hästi üleval,” märkis Antsaar.

Politsei korraldas üle Saaremaa mitmeid reide, mille käigus kontrolliti sõidukijuhtide kainust. Kokku kontrollis politsei 2210 sõidukijuhti, kellest 22-l tuvastati alkoholitarvitamise tunnused. “See tähendab, et umbes 120 ruutkilomeetri peale liikus Saaremaa teedel vähemalt üks kõiki liiklejaid ohustav sõidukijuht,” ütles Antsaar. “Viiel sõidukijuhil puudus vastava kategooria sõiduki juhtimisõigus ja 21 juhti ei pidanud kinni kiirusepiirangust.”

Liiklusrikkumiste kõrval tuli politseinikel tegeleda ka inimestega, kes ei osanud ralliraja ääres alkoholiga piiri pidada. Tõsisemaks probleemiks osutusid nädalavahetusel alkoholi tarvitanud alaealised. Politseinikud tuvastasid alkoholi tarvitamise tunnused 11 alaealisel, mis on kurvaks tegevalt suur arv, tõdes Antsaar.

“Olukordades, kus noored ei oska anda hinnangut oma teo tagajärgedele, peaksid seda tegema just täiskasvanud, olles neile eeskujuks. Lapsevanemad peavad kodus noorukitega vestlema alkoholi tarvitamisega kaasnevatest ohtudest, samuti tegema endast olenevalt kõik, et nad alkoholi kätte ei saaks,” ütles politseijuht.

Politsei jaoks on alkoholi või narkootikume tarvitanud noore karistamisest olulisem välja selgitada, kust ja kuidas noored alkoholi saavad. “Tänaseks on politsei alustanud menetlust kolme täisealise vastu, kes nädalavahetusel alaealistele alkoholi ostsid,” märkis Antsaar.

 

Print Friendly, PDF & Email