PRIA Pöide pruuliseadmete müügis probleemi ei näe (1)

PRIA hinnangul ei ole Koit Kelderi OÜ Põldemulgu Pöide pruuliseadmete müügiga rikkunud toetuse viieaastase sihipärase kasutamise reeglit, kuna laiendas lihtsalt tootmistegevust.

4poldemulgu_koitOÜ Põldemulgu müüs tootjafirmale Fleck tagasi nelja aasta eest PRIA toetuse abiga soetatud pruulikoja sisseseade, mida firma kasutas siiani Pöidel. Juba suvel käivitas Pöide pruulikoda õlletootmise Kuressaare kunagise elektrijaama hoones, kuhu hangiti uued, suuremat tootmismahtu võimaldavad seadmed.

PRIA reeglistiku järgi tuleb toetusega hangitud vara sihipäraselt kasutada vähemalt viis aastat. Põldemulgul on aga Pöide pruulikoja seadmete hankimiseks ja Austriast Saaremaale transportimiseks mõeldud 90 900 euro suuruse toetuse eraldamisest möödas neli aastat. PRIA siin probleemi ei näe.

“Ettevõte on PRIA-t teavitanud, et laiendab oluliselt tootmist ja muudab tegevuskohta,” selgitas Saarte Häälele PRIA pressiesindaja Maris Sarv-Kaasik. “Kui toetuse abil soetatud seadmed vahetatakse sellega seoses välja uute ja suuremate vastu, siis lähtub PRIA olukorra hindamisel sellest, et tootmistegevus, milleks toetust saadi, jätkub,“ märkis pressiesindaja.

Endiste seadmetega seoses kehtinud viieaastane sihipärase kasutamise kohustus läheb n-ö üle uutele seadmetele. „Kuna ettevõtja on ka PRIA-t projekti muudatusest teavitanud, siis toetuse reeglite eiramist pole,“ kinnitas Sarv-Kaasik.

Koit Kelder ütles Saarte Häälele, et PRIA seisukoht on  hea uudis. „Tegi tuju paremaks,“ sõnas ta ja lisas, et müügi eel konsulteeris PRIA-ga, kuid ametliku seisukoha kujundab asutus alles siis, kui on tekkinud konkreetne kaasus. Antud juhul seda ei ole.

 

Print Friendly, PDF & Email