Küttidel pole külmikuid loota enne jaanuarikuud (1)

nots

GRAAFIKA: https://arhiiv.saartehaal.ee/wp-content/uploads/2016/10/Saaremaa_sead.pdf

Saare maakonna jahiseltsid on kütitud ulukite jaoks tellinud veterninaar- ja toiduametilt 22 jahutuskambrit, kuid neid lubatakse paremal juhul alles uue aasta jaanuarikuus.

Saarte jahimeeste seltsi tegevjuht Ive Kuningas ütles, et esmalt telliti seitse külmkambrit ja nüüd on esitatud taotlus veel 15 kambrile, kuid seltsile antud info kohaselt on esimesi külmikuid oodata mitte enne kui 2017. aasta jaanuaris.

Jahutusvõimaluse puudumine on järsult pidurdanud ka metssigade jahtimist. Septembris kütiti maakonnas 157 metssiga, mis on mullu samal ajal lastud 511 seaga võrreldes üle kolme korra vähem. Kolmes jahipiirkonnas ei kütitud eelmisel kuul ühtegi metssiga. “Kui nii jätkub, siis on etteantud küttimiskohustuse täitmine kole keeruline,” tõdes Kuningas.

Vireeni jäätmekonteinerid on praeguseks toodud 12 jahiseltsile, aga sigade Aafrika katku (SAK) jätkuva leviku tõttu on need tellitud nüüd kõikidele jahipiirkondadele. Konteinerid paigaldatakse kohtadesse, kus jahiseltsid ulukeid käitlevad.

SAK jätkab samal ajal omasoodu kulgemist. Kõige värskem teade tuli eile ja puudutab Kallemäe jahipiirkonnast Rannakülast 8. oktoobril kütitud emist. Koos emisega lastud kahe põrsa katkuproov oli samas negatiivne. Eelmine positiivne SAK-i proov võeti 2. oktoobril Mõntu jahipiirkonnast Rahuste külast kütitud metssealt.

Print Friendly, PDF & Email