UUS! Ingrid Puusta ületas Läänemere ja jõudis Sõrve (FOTOD ja VIDEO) (4)

Fotod ja video: Irina Mägi

Fotod ja video: Irina Mägi

Saarte Häälele teadaolevalt on purjelaudur Ingrid Puusta ületanud edukalt  Läänemere ning randunud Loodenina majaka lähistel. Hinnanguliselt üle 250 km pikkune reis võttis Puustal aega ca 15 tundi.

*********************

Läänemerd purjelaual ületav olümpiasurfar Ingrid Puusta on 11 sõidutunniga läbinud üle 90 meremiili ehk ligi 170 kilomeetrit.

Puusta alustas sõitu pühapäeva hommikul kell 7.37 Gotlandi lähistel asuvalt Farö saarelt ja loodab õhtuks Sõrve säärele Türju lähistele jõuda.

“Meeskond näeb maad, sõidetud on üle 90 miili,” ütles BNS-ile Puusta kaldameeskonda kuuluv Külli Haav. “Kui tuul täitsa ära vaikib, tuleb Puustal valida lühim võimalik tee Sõrve sääre tippu, kuhu on ligi 12 miili. Oodatav saabusaaeg on kella 21-22 paiku.” Saarte Hääle andmeil oli kell 21 saatepaadi tuli kaldalt juba näha.

Nõrga tuule tõttu tuli Puustal keset sõitu lauda vahetada ja Formula asemel jätkata olümpiavarustusse kuuluva RS:X lauaga.

Sellist ultradistantsi üle Läänemere pole läbinud veel ükski naine ning ka Puustat on nädala jooksul ebaedu saatnud – kord streikis kaater, kord polnud tuult.

Ülesõidu pikkus on hinnanguliselt 150 miili ehk 277 kilomeetrit.

Et koos Puustaga puuetega inimeste purjetamist toetada, on pühapäeval viimane päev helistada annetusliinile 90070019 ja annetada viis eurot.

Kogu ülesõit on jälgitav satelliitjälgimisseadme vahendusel saidil http://yb.tl/bsc-rsx

Print Friendly, PDF & Email