TS Laevad stardib nelja laevaga, lisalaeva ei leitud (12)

Nädala pärast mandri ja saarte vahel parvlaevaliiklusega alustav TS Laevad nõuetekohast viiendat, lisalaeva ei leidnud ning alustab tööd nelja laevaga.

See paneb keerulisse olukorda Saaremaa rallile tulijad ning jätab kaitsetusse olukorda ka TS Laevad: kui mõnega maksimumkoormusel töötavast neljast laevast peaks midagi juhtuma, pole asendajat kusagilt võtta.

Seetõttu ei saa 6.–9. oktoobrini toimuva Saaremaa ralli külastajate teenindamiseks igapäevaselt käima panna ka täiendavat laeva, mis teeb kohalejõudmise ja saarelt ärasaamise keeruliseks ning paneb reisijate armastuse ralli vastu proovile, kuivõrd Saaremaa ralli on Eesti suurima saare suuruselt teine üritus ooperipäevade järel.

Oktoobrist teenindavad Saaremaa liini “Hiiumaa”, mis on suurim laev, ja “Harilaid”. Hiiumaa liini teenindavad “St. Ola” ja “Regula”.

“Ralli ajaks toome “St. Ola” Hiiumaa liinilt ära, aga kõigile Saaremaa rallile minejatele on palve mitte minna reede pärastlõunal, vaid neljapäeval. Graafik on tehtud nii, et neljapäeval on liinil kolm laeva. “Harilaid” vabagraafikuga, teised sõidavad graafiku järgi,” selgitas TS Laevade juht Kaido Padar ERR-i uudisteportaalile. “Tasub võtta see üks lisapäev ja nautida Saaremaad. Tagasi tulla aga juba laupäeva õhtul pärast ralli lõppu. Aga kai peale keegi ei jää,” lubas Padar.

Padar paneb südamele, et oktoobris tuleb reisijatel kindlasti varuda senisest rohkem aega, sest käivitub ka uus kassasüsteem – kõik uued süsteemid vajavad aga sissetöötamist. Ettevõte soovitab piletid uuest broneerimiskeskkonnast Praamid.ee ette ära osta ning mitte jääda lootma sadamast ostmisele, iseäranis nädalalõputi. Kõik operatiivsed graafikumuudatused kuvatakse samuti eeskätt ettevõtte eelmüügilehel.

Oktoobrist liinile jõudma pidanud “Leiger” ja “Piret” on aga jätkuvalt Türgi ja Poola tehastes. Kui poolakad peaksid “Pireti” üle andma oktoobri keskel, siis “Leigeri” suhtes puudub Padaril igasugune optimism ja ettekujutus, millal see juhtuda võiks. Tähtajad on juba mitu kuud nädalast nädalasse edasi nihkunud, sest töö kvaliteet ei luba laeva veel vastu võtta.

“Mu helesinine unistus, et novembri alguses on mõlemad liinil. Töö käib,” ütles Padar.

Uudistetoimetus

 

Print Friendly, PDF & Email