Saaremaa ralli toob muudatusi parvlaevade graafikutesse (3)

Seoses Saaremaa ralliga muutuvad oktoobris parvlaevade sõiduplaanid Virtsu-Kuivastu ja Rohuküla-Heltermaa liinidel.

Muutus on tingitud sellest, et ralli ajaks peab TS Laevad viima täiendava võimsuse Virtsu- Kuivastu liinile teenindamaks mõne päeva jooksul saartele tulevaid ja lahkuvaid rallifänne.

TS Laevad lisab kokkuleppel majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga oktoobris nii Virtsu-Kuivastu kui ka Heltermaa-Rohuküla liinile 40  lisareisi.

Nii Saarema kui Hiiumaa liinil sõidab üks laev varem väljakuulutatud graafiku alusel, ajutiselt muutuvad teise laeva reisid ja asetus.

See tähendab, et hüppeliseks rallikülaliste voo kasvuks Saaremaa ralli ajal siirdub St. Ola Hiiumaalt neljaks päevaks Saaremaale, Hiiumaa liinil liikleb sel nädalavahetusel Harilaid.

TS Laevade juhatuse esimehe Kaido Padari sõnul on tegemist muudatusega, mis puudutavad  suuremas osas just 6.-9. oktoobri reise.

„Oleme põhjalikult konsulteerinud nii Hiiumaa kui Saaremaa maavanemate ja ettevõtjatega ning Saaremaa ralli korraldajatega, et leida parim lahendus selleks nädalavahetuseks. Arvestades külastajate hulka neljapäevast pühapäevani on meil vaja muuta tavapärast laevade asetust, et rohkem Saaremaale sõitjaid teenindada,” märkis ta.

Seepärast tehakse lisareise hommikul ja õhtul ning ennetavat tööd, et inimesed ei peaks pikas sabas seisma, vaid teaks ette, et sel nädalavahetusel tuleks liikumine planeerida enda aja kokkuhoiuks mitte tipptunnile sadamates.

Virtsu-Kuivastu liinil sõidab parvlaev Hiiumaa varem väljakuulutatud graafiku alusel. Teise laevana teenindab enamikel päevadel liini parvlaev Harilaid.

Saaremaa ralli ajaks ehk oktoobrikuu teiseks nädalavahetuseks on planeeritud Harilaiu asemel kasutada märksa suuremat parvlaeva St.Ola, et vähendada pikkade laevajärjekordade tekkimise ohtu. Virtsu-Kuivastu liinil kasutatakse ralli ajal maksimaalselt laevade ressurssi reiside tegemiseks.

Rohuküla-Heltermaa liinil sõidab varem väljakuulutatud graafiku alusel parvlaev Regula ning enamusel oktoobrikuu päevadel teise laevana St. Ola. Oktoobri teisel nädalavahetusel asendab parvlaeva St. Ola parvlaev Harilaid.

Rohuküla-Heltermaa liinile on lisatud nädalavahetuseks 6 väljumist Rohukülast ja 6 väljumist Heltermaalt. Ühtlasi arvestati muudatuste tegemisel sõiduplaanides ka asenduslaevade täpsustatud kiirustega ülesõidul.

TS Laevad võtab ühendust kõikide eelbroneeringu teinud isikutega, kelle reisi väljumisaeg on muudetud ning pakub võimaluse muuta broneering lähimale sobivale reisile. „Üldjuhul ei tohiks reisi väljumisaeg muutuda rohkem kui 15-30 minutit,“ ütles Padar. Kõikide muudatustega on võimalik tutvuda praamid.ee veebilehel.

Print Friendly, PDF & Email