Liputajad said karistuseks trahvi (1)

Foto: Ilmar Saabas, Ekspress Meedia

Foto: Ilmar Saabas, Ekspress Meedia

Augusti alguses sai politsei teateid kahest Kuressaares tegutsevast liputajast, kes nüüdseks oma tegevuse eest ka karistuse kätte saanud.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Heiko Leesmendi sõnul oli 44-aastane mees kohalik, ja teine, 51-aastane, mandrilt. Säärase teo eest kumbki mees varem karistust saanud polnud.

Kuressaare politseijaoskonna piirkonnavanema Meelis Juhandi sõnul karistati mehi avaliku korra rikkumist käsitleva paragrahvi alusel.

Üks neist nabiti kinni Säästumarketi lähedal pärast seda, kui politseile oli teatatud ennast põõsas rahuldanud meesterahvast. Teine liputaja tegutses lossi ümbruses.

Mooni tänava Säästumarketi juures tegutsevast liputajast teatas politseile poekülastaja. Politsei tuli kohale, kuid mees oli juba jalga lasknud. Saadud kirjelduste järgi tabati mees mõne aja pärast kesklinnas Tallinna tänaval.

Meelis Juhandi sõnul viidi mees jaoskonda ja alustati väärteomenetlust. Süüdistatav ise eitas kõike ning süü tuvastamine jäi menetluse hooleks.

Teise liputaja kohta levis sõna Facebooki kommuunis Märgatud: Saaremaal, kus inimesi hoiatati Kuressaare rannas ja lossi ümbruses liikuva kahtlase mehe eest, kes rahuldanud ennast otse laste mänguväljaku vastas. Seda silmanud pereisa kutsus politsei, kuid liputaja pääses plehku.

Saarte Hääle andmetel oli tegu Saaremaal sündinud mehega, kes elab nüüd mandril, kuid täitis saarel tööülesandeid.

Print Friendly, PDF & Email