Mihkel Mölderi valgustid võitsid disainikonkursil publiku südamed

KONKURSIL KAHE TÖÖGA: Mihkel Mölder on Brunot püüdmas nii oma valgustite kui ka kolleegiga kahasse tehtud taburetiga. Foto: ERAKOGU

KONKURSIL KAHE TÖÖGA: Mihkel Mölder oli Brunot püüdmas nii oma valgustite kui ka kolleegiga kahasse tehtud taburetiga.
Foto: ERAKOGU

Reede õhtul kuulutati pidulikul auhinnagalal välja tänavused Eesti disainiauhindade laureaadid. Teiste seas toodi esile ka saarlastest disainerite töid.

Facebookis toimunud disainiauhinnale Brunole kandideerinud tööde vahelisel mõõduvõtmisel selgus, et publiku suur lemmik on Oot-Oot stuudio disaineri, Saaremaalt pärit Mihkel Mölderi kavandatud viltlamp FLOT, mis pälvis kõige enam poolehoidvaid “laike”.

Mihkel õppis Tartu kõrgema kunstikooli mööbliosakonnas disaini, lõpetas 2015. aastal ja pärast lõpetamist asus tööle Oot-Oot stuudios. Seega tähistab ta parasjagu ka oma esimese aasta täitumist professionaalse disainerina.

Saarte Häälele rääkis ta selle nädala algul, et otsides projekti tarvis uuenduslikke materjale ja tehnoloogiaid, avastas ta tööstusliku vildi huvitava olemuse ja põnevad kasutusvõimalused.

“FLOTi valgustid peegeldavad tööstusliku tehnoloogia arengut ja praktilisust, kuid oma naturaalse olemuse ja materjalidega ka maalähedust ja soojust,” tähendas ta.

Kahekordse tunnustuse osaliseks sai Birgit Õiguse loodud metsakõlakoda Ruup, mille ehitusmeeskonnas olid ka saarlased Ardo Hiiuväin ja Sabine Suuster. Kõlakojad tõsteti esile elukeskkondliku toote disaini ja elumuutva disaini kategoorias.

Saare maakonnast osalesid disainiauhindade konkursil ka Teele Koel, Märt Kapsta ja Andres Meisterson.

Bruno on tunnustus väljapaistvate võimetega disaineritele ja nende koostööpartneritele ning on nime saanud disainikateedri rajaja prof Bruno Tombergi järgi. Disainiauhinda Bruno antakse iga kahe aasta järel välja kolmes kategoorias: parim elukeskkondliku, elustiili ja insenertehnilise toote disain.

Publiku lemmikud "FLOT" valgustid.

Publiku lemmikud “FLOT” valgustid.

Print Friendly, PDF & Email