Orissaare valijamees selgus liisuheitmise teel (1)

VALIJAMEHED: Vasakult Jaanis Prii, Tiit Kaasik, Marili Niits ja Jaanus Tamkivi.

VALIJAMEHED: Vasakult Jaanis Prii, Tiit Kaasik, Marili Niits ja Jaanus Tamkivi.

Pihtla ja Orissaare vald ning Kuressaare linn valisid eile oma esindajad septembri lõpus presidenti valima hakkavasse kogusse. Orissaares läks valijamehe valimine suisa õnnemänguks.

Orissaare kandidaatideks esitati volikogu esimees Marili Niits ja Ingrid Holm. Kümme kohal olnud volinikku hääletasid võrdselt mõlema kandidaadi poolt. Seega tuli valijamehe valimine anda saatusele. Saatuse sõrmeks sai vallavanem Vello Runthal, kellel lasti valida kahe ümbriku vahel. Valitud ümbrikust selgus, et Estoniasse valijameeste kogusse läheb Marili Niits. Otsest soovitust talle kaasa ei antud, kuid volikogu liikmed said võimaluse avaldada oma arvamust erinevate kandidaatide kohta.

Pihtla vallavolinikud otsustasid üksmeelselt saata oma esindajaks presidendi valimiseks moodustatavasse valijameeste kogusse volikogu esimehe Tiit Kaasiku.

Ühtki teist kandidaati peale Kaasiku volikogu eilsel istungil üles ei seatud.

“Kui ei ole just mingi kaabakaga tegemist, siis reeglina valitakse valijameheks volikogu esimees,” märkis enne hääletust valimistega seonduvat päevakorrapunkti tutvustanud vallavanem Jüri Saar. Märkust saatis kohalviibinute naer.

Salajasel hääletusel olid Tiit Kaasiku poolt kõik kaheksa kohal olnud volinikku. Puudujaid oli kolm.

Küsimusele, keda Tiit Kaasik presidendikandidaatidest eelistab, vastas valijamees: “Neist kahest, Siim Kallasest ja Mailis Repsist, valiksin Kallase. Samas – ma ei tea ju, kes veel kandideerib.”

Kuressaare volikogu saadab presidenti valima Jaanus Tamkivi (RE) ja Jaanis Prii (SDE). Volikogus korraldatud valijameeste valimisel nende kahe kandidatuur esitatigi. Salajasel hääletusel osales 18 volikogu liiget, kaks sedelit oli rikutud, kumbki kandidaat sai kaheksa häält.

Leisi vald saadab presidenti valima volikogu esimehe Andrus Kandimaa.

Monika Puutsa, Raul Vinni, Mehis Tulk

 

Print Friendly, PDF & Email