Raske võit koduväljakul viis FC Kuressaare jalgpallikarikasarjas järgmisse ringi

Kuigi Eesti meeste jalgpallikarikavõistluste 1/16 finaalis jäi FC Kuressaare Tallinna JK Legioni vastu kaks korda kaotusseisu, kandsid võitlusvaim ja võidutahe meeskonna lõpuks ikkagi 3 : 2 võidule ja järgmisse ringi.

“Tahtsime seda mängu võita ja see oli põhiline,” märkis peatreeneri kohusetäitja Sander Viira. “Nad alustasid päris hästi, aga siis vajusid ise ära. Eks me olime ka füüsiliselt üle ja mängisime ise terve mängu kõrge pressiga. Samas võis meeste poolt ka väike alahindamine olla, sest me võime sellest ju rääkida, aga alateadvuses see ikka kummitab.”

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumine teise liiga Põhi/Ida tsoonis üheksandal kohal oleva Legioni vastu algas võõrustajatele ebaõnnestunult, kui juba 1. minutil lasti vastane vasakult äärelt läbi. Täpne tsenderdus värava ette ja ründaja Rodion Ovsijenko koksas külalised kiirelt 1 : 0 juhtima.

19. minutil mängiti Mikk Rajaver silmitsi Legioni väravavahiga, kes olukorra päästmiseks tõmbas saarlaste ründaja maha. Paraku ei realiseerinud Margus Rajaver kohtuniku määratud penaltit.

“Nemad said sellest kiirest väravast kindlasti indu juurde ja meil läks asi kohe närviliseks,” tõdes Sander Viira, lisades, et oma jälje jättis ka löömata jäänud penalti. “Karikamängus võib kõike juhtuda, sest see on teise kaaluga mäng. Nende hea algus viis meid ikkagi veidi rööpast välja.”

Pooletunnise mängu järel sai Alari Saar paremalt läbi ja lõi kindlalt 1 : 1. Siis sattusid kiirelt juhtima minna soovinud saarlased rünnakul taas hoogu, kaitse jäeti unarusse ja väravavaht Roland Kütil ei jäänud muud üle kui ühel vasturünnakul ründaja maha tõmmata. Legioni mees Aleksei Latõnin lõi kindlalt palli väravasse. Hetk varem oli Margus Rajaver palli karistuslöögist posti kõmmutanud.

“Kaks väga ränka prohmakat kaitses hetkel, kui ründasime suurte jõududega ja taga polnud mehed üldse valmis,” nentis Sander Viira. “Taheti kiirelt ära otsustada, ründasime liiga suurte jõududega ja oleks pidanud taha rohkem mängijaid jätma.”

71. minutil sekkus mängu Sander Viira ja rünnak sai teravust veelgi juurde. Vaid kuus minutit hiljem oli ta aktsioonis vasakul äärel, tsenderdas täpselt värava alla ja Maarek Suursaar viigistas seisu. Möödus veel neli minutit ja Mario Pruuli kauglöök oli Legioni väravavahile püüdmatu.

“Olgem ausad, me ei suutnud oma võimalusi ära lüüa ja tegime ise endale mängu raskeks,” tõdes Sander Viira.

 

Print Friendly, PDF & Email