Maakonna keskmine palk kerkis üle 900 euro (1)

Eesti keskmine brutokuupalk oli 2016. aasta teises kvartalis 1163 eurot ja brutotunnipalk 6,91 eurot, teatas statistika­amet sel nädalal. Maksu- ja tolliameti andmetel oli selle aasta teise kvartali mediaanpalk aga 858 eurot kuus.

Saare maakonnas oli teise kvartali lõpuks keskmine brutokuupalk ühtekokku 912 eurot. Esimeses kvartalis oli see maakonna näitajate põhjal olnud keskmiselt 832 eurot. Mullu teises kvartalis oli maakonna keskmiseks brutokuupalgaks statistikaameti andmetel 854 eurot, esimeses kvartalis aga 778 eurot.

Kui tunnipalgast kõnelda, siis tänavuse teise kvartali kokkuvõttes oli keskmine brutotunnipalk Saare maakonnas 5 eurot ja 37 senti, esimeses kvartalis oli see olnud samas 5 eurot ja 25 senti. Täpselt sama palju, kui selle aasta teises kvartalis, oli tunnipalk ka eelmise aasta teises kvartalis.

Maakonniti laiemalt võttes oli 2016. aasta teises kvartalis kõrgeim brutokuupalk Harju, Tartu, Viljandi ja Lääne maakonnas ning madalaim Põlva, Ida-Viru ja Valga maakonnas. Keskmise brutokuupalga aastakasv oli kiireim Tartu ja Pärnu maakonnas ning aeglaseim Ida-Virumaal.

Keskmine brutokuupalk oli 2016. aasta teises kvartalis kõrgeim info ja side tegevusalal ning finants- ja kindlustustegevuses. Võrreldes 2015. aasta teise kvartaliga tõusis keskmine brutokuupalk ja -tunnipalk peaaegu kõigil tegevusaladel.

Kõige enam tõusis keskmine brutokuupalk ja -tunnipalk kinnisvaraalases tegevuses (23,5%). Keskmisest kiirem palgakasv oli ka haldus- ja abitegevustes (13,5%), majutuses ja toitlustuses (12,6%) ning info ja side tegevusalal (11,5%).

Brutokuupalga aastakasv oli kiireim Eesti eraõiguslikele isikutele kuuluvates ettevõtetes (9,4%) ja aeglaseim riigile kuuluvates asutustes (5,5%).

 

Print Friendly, PDF & Email