Süütajast topeltmõrvari karistus jäi kohtus jõusse

GEVIN KÜTT kinnitas märtsi alguses Kuressaare kohtus, et ei soovinud süütamisega kedagi mõrvata ning seega on ta süüdi surmade põhjustamises ettevaatamatusest. Teiste süüdistuste osas võttis noormees süü omaks. IRINA MÄGI

GEVIN KÜTT kinnitas märtsi alguses Kuressaare kohtus, et ei soovinud süütamisega kedagi mõrvata ning seega on ta süüdi surmade põhjustamises ettevaatamatusest. Teiste süüdistuste osas võttis noormees süü omaks.
IRINA MÄGI

Tallinna ringkonnakohus jättis eile jõusse karistuse, mille esimese astme kohus oli määranud maja süütamisega kaks inimest mõrvanud noormehele.

Pärnu maakohus leidis mai alguses, et 22-aastase Gevin Küti süü mõrvas, võõra vara süütamises, avaliku korra rikkumises ja teise inimese tervise kahjustamises on tõendatud ja tal tuleb selle eest kanda koos varasema süüteo eest määratud karistusosaga kokku 12 aasta, kolme kuu ja 24 päeva pikkune vangistus.

Ringkonnaprokurör Svetlana Maripuu sellega nõus ei olnud ja leidis möödunud nädalal Tallinna ringkonnakohtus, et noormehe lõplik karistusaeg peaks olema 15 aasta, kolme kuu ja 24 päeva pikkune. Süüdistatava kaitsja vandeadvokaat Kersti Põld leidis seevastu, et kohus peaks mõrvasüü ümber kvalifitseerima surma põhjustamiseks ettevaatamatusest ja mõistma karistuse vastavalt sellele.

Tallinna ringkonnakohus jättis eile avaldatud otsusega maakohtus määratud karistuse siiski jõusse.

Uurimisandmetel pani Gevin Kütt esimese süüteo toime tunamullu 3. juuli öösel, kui ta lõi Aste alevikus asuvas korteris toimunud koosviibimisel toona 22-aastast meest. Lisaks süütas ta maja naabruses jalgratta ja üritas süüdata motorollerit ning lõi tema tegevust takistama tulnud 36-aastast meest. Samuti ähvardas ta vägivallaga üht neidu. Hiljem põhjustas ta süüdistuse kohaselt tulekahju maja trepikojas, visates trepi all asuvasse panipaika põleva krõpsupaki. Tulekahju tagajärjel hukkus kaks inimest ja kaks inimest said tervisekahjustuse. Majas oli tulekahju puhkemise ajal 19 inimest.

Ringkonnakohtu otsusele võib kassatsiooni Riigikohtule esitada 30 päeva jooksul.

 

Print Friendly, PDF & Email