Ruhnus tabati roolijoodik (1)

Möödunud laupäeval tabati Ruhnu saarel purjus päi autoroolist 53-aastane mees. Viimati jäi saarel roolijoodik vahele 2008. aastal.

Vallavanem Jaan Urvet arvas, et Ruhnul oleks kasvõi suveks vaja politseikontroll taastada ja turvalisusele rohkem tähelepanu pöörata.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Ruth Vilusaar ütles, et politsei kontrollis 20. augustil kell 17.26 Ruhnu saarel sõidukijuhtide tervislikku seisundit ja kontrolli käigus avastati alkoholitarvitamise tunnused 53-aastasel mehel. Juhtumi osas alustati väärteomenetlust.

Vallavanema sõnul toimub Ruhnus suvel ikka omajagu üritusi, kus tihtipeale ka õlut või veini pruugitakse, ning pahatihti läheb asi n-ö käest. Ta mainis, et kui inimesed jäävad viisakaks ja asjad hoitakse kontrolli all, ei ole väikesest veiniklaasist või õllest küll probleemi. Ent kui asjad kipuvad inetuks minema, siis mõnes mõttes mängib kindlasti rolli ka inimeste teadmine, et saarel korrakaitsjat nagunii ei ole.

Jaan Urvet on ise küll abipolitseinik, kuid see ei anna talle oluliselt õigusi, sest ta tohib tegutseda vaid koos politseiametnikuga. Vallavanem arvas, et ehk on nüüd hakatud ka aru saama, et Ruhnul oleks vaja kasvõi suviseks perioodiks ühte politseiametnikku. Siis ei tekiks saarel viibijatel karistamatuse tunnet.

 

Print Friendly, PDF & Email