Jahimehed: metsas katku leitud ei ole (5)

Otse Sakla sigala naabruses elav Valjala jahiseltsi esimees Kalev Päästel ütles, et katku niisugusel kujul Saaremaale jõudmine ei saa olla muud kui inimese põhjustatud.

“Metsas ei ole meil ühtegi haiget siga. Kui neid oleks, siis oleks seenelised neid juba leidnud. Ja kui haigus oleks tulnud metssigadelt, siis oleks enne, kui see sigalasse jõudis, avastatud lõpnud sigu metsast. Teistpidi ei ole ta loogiline. Inimesed liiguvad praegu metsas palju, surnud sigade lehk oleks need juba ammu välja andnud,” rääkis ta.

Päästel ei osanud eile veel öelda, millised kitsendused või korraldused seakatku juhtumi tõttu jahimeestele tulevad. “Loodame vähemalt, et haigus jääb ikka sinna sigalasse ja seda sealt välja ei veeta,” sõnas ta.

Metssigade küttimismahtude kohta ütles Päästel, et küllap tuleb nüüd kõik järjest maha lasta, kes ette satuvad.

Seoses seakatkuga tegi Saarte jahimeeste selts eile avalduse, kus teatas, et jahimehed on üritanud teha katku vältimiseks kõik endast oleneva, sh on paljud jahiseltsid peatanud külalisjahimeeste vastuvõtu ja jälginud suurendatud tähelepanuga metssigade käitumist. “Selgus, et katk avastati esmalt hoopis farmis, kuhu see ilmselt on sattunud kahejalgsete, mitte neljajalgsete kaudu. Olenemata sellest, et metsas katku veel ei ole, tegeleme jätkuvalt aktiivselt metssigade arvukuse vähendamisega, sest see on ainus võimalus katku levikut pidurdada,” kinnitas selts.

 

Print Friendly, PDF & Email