Austraalia maksuametis puhkes kempsuskandaal (7)

MITMEKESISUS RIKASTAB: Tulles vastu alternatiivkultuuri viljelejatele, varustati Austraalia maksuameti uus hoone WC-kabiinidega, kus kempsupott on paigutatud põranda sisse. Ihuhädade rahuldamisel pidavat need isegi tervisele kasulikumad olema. DAILY MAIL ONLINE

MITMEKESISUS RIKASTAB: Tulles vastu alternatiivkultuuri viljelejatele, varustati Austraalia maksuameti uus hoone WC-kabiinidega, kus kempsupott on paigutatud põranda sisse. Ihuhädade rahuldamisel pidavat need isegi tervisele kasulikumad olema.
DAILY MAIL ONLINE

Austraalia maksuametis puhkes tõeline skandaal pärast seda, kui Melbourne’i ehitatud büroohoone uhiuude tualettruumi paigaldati kaks põranda sisse ehitatud kempsupotti.

Maksuameti juhid seletasid säärast veidrat otsust sellega, et Canberras asunud vanas hoones olid tekkinud ületamatud probleemid seoses nende töötajatega, kes ronisid istumiseks mõeldud WC-potile jalutsi peale.

Maksuameti pressiesindaja Jeff Lapidos selgitas ajakirjanikele, et Canberras püüdsid nad korduvalt välja selgitada, kes on need töötajad, kes ronivad WC-potile, et oma ihuhädasid kükitades rahuldada. Tema sõnul viidi töötajatega läbi ka delikaatseid vestlusi, mille käigus jagati õpetussõnu, kuidas WC-d õigesti kasutada. Lisaks pandi tualettidesse selgitava sisuga infoplakateid. Miski ei aidanud.

Ent sellest hoolimata leidus ikkagi mõni töötaja, kes jalutsi WC-potile ronis, et oma ihuhädasid kükitades toimetada. See oli aga ebameeldiv teistele sama poti kasutajatele. Seepärast otsustatigi maksuameti uues hoones “alternatiivkultuuri” austajatele vastu tulla ja sisustada osa kabiine teistsuguste pottidega, kirjutas Briti tabloidi The Daily Mail Austraalia väljaanne The Daily Mail Australia.

Kogu see lugu ärritas aga väga rahvuskonservatiivse erakonna One Nation (Üks Rahvas) juhti Pauline Hansonit. Ta esitas otsekohese küsimuse, kas maksuameti töötajad tulevad ikka oma tööülesannetega toime, kui nad ei oska isegi kasutada lääne tsivilisatsioonile omaseid tualettruume. Nn tualetiküsimuse sidus ta probleemiga, et üle 20 protsendi Austraalia maksuameti töötajatest on pärit mitte-inglisekeelsetest riikidest. Seetõttu ei olevat need inimesed omaks võtnud ka Austraalia käitumisnorme. Kõige selle eest peab aga lõppkokkuvõttes tasuma Austraalia maksumaksja, arutles väga rahvuslikult meelestatud Hanson. Facebookis kogus ta oma vaadetele vähemalt 150 000 toetajat.

Maksuamet vastas aga selle peale, et alternatiivsed tualetid paigaldati selleks, et tulla vastu töötajate mitmekesistele kultuurilistele vajadustele. Maksuameti juhtkonna sellist hoiakut toetas ka Austraalia Multikultuuri Fond. Fondi esindaja selgitas ka, et ihuhädade kükitades rahuldamine olevat isegi tervisele kasulik ja see andvat teatud kultuurilise eelise.

Print Friendly, PDF & Email