TS Laevade renditavad asenduslaevad ei pruugi vastata tingimustele (10)

Tallinna Sadama tütarfirma TS Laevad renditavad asenduslaevad mandri ja saarte vahelisele liinile ei pruugi vastata lepingutingimustele, kuid ettevõtte juhi Kaido Padari kinnitusel on parvlaevaliikluse operaatori vahetumise ajaks, 1. oktoobriks laevaliikluse jätkamiseks kindlasti laevad olemas.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga (MKM) sõlmitud lepingu alusel peab Tallinna Sadam panema 1. oktoobrist mandri ja saarte vahele sõitma laevad, mille vanus ei ületa seitset aastat.

Kaido Padar ütles Postimehele, et läbirääkimised asenduslaevade leidmiseks on käimas.

“Asenduslaevad ei pruugi olla nooremad kui seitse aastat, aga 1. oktoobrist on kindlasti laevad olemas. Valmistume mustemaks stsenaariumiks, mille järgi ei saa 1. oktoobriks ükski uus laev valmis, seega otsime kolme asenduslaeva. Regula on meil juba olemas ja otsime kolme asenduslaeva, seega saab oktoobri alguses kindlasti mandri ja saarte vahelisel liinil neli laeva olema,” rääkis Padar.

Kui mõni rendilaev on vanem, kui seitse aastat, siis maksab TS Laevad MKM-ile trahvi, sellega on firma oma äriplaanis juba arvestanud.

“MKMil on võimalus lepingu järgi Tallinna Sadamalt nõuda kuni viis miljonit eurot leppetrahvi,“ lausus Padar. Kas ja kui palju peab Tallinna Sadam leppetrahvi maksma, ei ole võimalik praegu öelda.

Print Friendly, PDF & Email