Talunik kasvatas metssigade küttimiseks madalamat vilja (2)

Valjala viljakasvataja Toomas Tänav hakkas metsseakahjude vähendamiseks kasvatama madalamat teravilja, et siga jahimeestele põllul paremini kätte paistaks.

Tänava sõnul on tal Jursi külas maas 25 ha nisu ja kuna tegu on tänavu küla ainsate nisupõldudega, siis varasem kogemus ütleb, et sead nisu rahule ei jäta. Et seakahjude vähendamisele omalt poolt kaasa aidata ning viljapõllus jahimehe silma eest varjuda suutvate sigade küttimine lihtsamaks teha, otsustas Toomas Tänav appi võtta kõrrekõvendaja, millel on kõrt lühendav toime.

Kõrre kasvu pidurdamiseks pritsis ta nisupõldu kasvuperioodil kõrrekõvendajaga mõnenädalase vahega kaks korda. Jahimehed võrdlesid Jursi küla nisupõldu teiste põllumeeste põldudega ja olevat olnud suur vahe.

Tavapärase meetri asemel piirdus nisukõrs kõrretugevdaja mõjul vaid umbes 40 sentimeetriga ning sead paistsid jahimeestele põllul hoopis paremini kätte. Kokku kütiti Jursi nisupõldudelt kuus metssiga.

Ehkki Toomas Tänav kahtlustab, et kõrrekõvendaja kasutamine kahel korral võis saagikust pisut vähendada, kavatseb ta samamoodi toimida ka järgmisel aastal. “Teen omalt poolt kõik, et jahimeestel oleks lihtsam,” põhjendas ta.

 

Print Friendly, PDF & Email