Avariipaigalt pagenud autojuht tabati hiljem kodust purjuspäi

Üleeile juhtus Kuressaares Tolli ja Pargi tänava ristmikul liiklusõnnetus. Linnaliinibussile sisse sõitnud auto juht pages sündmuskohalt, kuid kaotas seejuures sõiduki numbrimärgi, mis tänavale vedelema jäi.

Kolmapäeval umbes poole viie paiku sõitis linnaliinibuss parajasti kesklinnast Tuulte Roosi poole, kui Tolli tänavalt tulnud sõiduk ei andnud bussile teed ja sõitis sellele külje pealt sisse. Kohale tulnud politsei korjas kaotatud numbrimärgi üles ja tuvastas selle kaudu ka roolis olnud isiku.

Läti numbrimärki kandva BMW põhjustatud avarii salvestus ka pardakaamerasse ning selgus, et sündmuskohalt kähku põgeneda üritades riivas autojuht ka teiste lätlaste sõidukit.

Linnaliini bussi reisijatest keegi viga ei saanud ning neil jäi üle vaid oodata, kuni bussijuht politseile juhtunu kohta selgitusi jagas, et siis pargi äärde pargitud bussiga sõitu jätkata.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Heiko Leesment ütles, et politsei tegi tunnistajate ütluste ja numbrimärgi põhjal kindlaks sõidukit juhtinud 51-aastase mehe isiku, kes hiljem leiti kodust.

“Kontrollimisel selgus, et mees oli joobes, ja oma sõnul lahkus ta õnnetuspaigalt, kuna oli šokis. Selle, kas juht oli joobnud ka õnnetuse juhtumise ajal, ja mis põhjustel õnnetus juhtus, selgitab välja väärteomenetlus,” lisas Leesment.

 

Print Friendly, PDF & Email