Tung raamatupidaja erialale tekitas pika saba (6)

OOTUS: Mõned vestlusele tulnud kandidaadid pidid ukse taga veetma tunde ja oli ka neid, kes vahepeal lahkusid, et oma  korda oodates mitte asjatult aega raisata. MAANUS MASING

OOTUS: Mõned vestlusele tulnud kandidaadid pidid ukse taga veetma tunde ja oli ka neid, kes vahepeal lahkusid, et oma
korda oodates mitte asjatult aega raisata.
MAANUS MASING

Sel õppeaastal avab Kuressaare ametikool esmakordselt uksed tulevastele raamatupidajatele ning suur huviliste hulk näitab, et saarlaste seas on see eriala leidnud sooja vastuvõtu.

Kooli laekus 51 avaldust, kuid katsetele tuli eile kohale lausa 54 inimest. Sisseastumiskatsed koosnesid motivatsioonikirjast ja vestlusest, kuid just viimast pidid mõned inimesed ukse taga pikka aega ootama.

Ukse taga istuvad ja seisvad kandidaadid ütlesid, et igal grupil läheb sees ligikaudu 10–15 minutit. Paljud kohaletulnuist olid pikast ooteajast nördinud ja ütlesid, et korraldus võiks olla loogilisem ning näiteks tööl käivad inimesed ei peaks ukse taga oodates tervet päeva raiskama.

Kohapeal tehti arvutusi umbkaudse ooteaja väljaselgitamiseks ning järjekorra viimases otsas ootajad otsustasid vahepeal ära käia ja lõuna paiku uuesti tagasi tulla vaatama, kui kaugele nende järg on jõudnud. Paljud olid mures töölt puudumise pärast, kuigi olid juba eelnevalt arvestanud, et päris tunni ajaga sisseastumiskatsed tõenäoliselt ei piirdu. Siiski kaotati oma korda oodates meeletult aega.

Kuressaare ametikooli teabejuht Taavi Tuisk ütles, et viimati oli nii palju kandidaate ühele erialale 2010. aastal. See, et raamatupidaja eriala nii populaarseks osutub ja sinna ka kõige rohkem avaldusi laekub, on tema sõnul erakordne.

Ta selgitas, et veel mõni aasta tagasi ei saanud nad avada raamatupidajatele eraldi õpperühma, kuna koolil polnud sellele erialale riiklikku koolitustellimust. Seoses õppekavarühmade liitmisega see võimalus aga tekkis ning tänavu on neil rõõm raamatupidaja eriala õpetamisega alustada. “Praegu vastuvõetavate inimeste hulk sõltub eelkõige tulemustest, kuid plaan oli võtta kaks õpperühma. Üks õpperühm koosneb 16 inimesest. Plaanis on vastu võtta ligi 40 õpilast, aga täpse arvu näitavad siiski katsed,” ütles Tuisk.

Ta märkis, et üldiselt on vestlusi plaanitud teha ühe-kahe inimesega korraga ning praegu peab vaatama, kuidas pika järjekorra olukorda lahendada. Ajakulu vähendamiseks vestles neljast õpetajast koosnev n-ö ümarlaud korraga kolme sisseastujaga.

Kõige vähem huvi pakkus tänavu kivi- ja betoonkonstruktsioonide ehituse eriala, kuhu tuli vaid üks avaldus. Kuna see grupp jääb huvipuuduse tõttu avamata, pakuti ainsale soovijale võimalust liituda hoopis ehitusviimistluse grupiga, mis on erialaselt kõige ligilähedasem.

Print Friendly, PDF & Email