Lääne-Saare valla külade päev

Võiduküla Karala võitu vastu võtmas. Pildil Kaja Juulik ja Lilian Maastik, seljaga Urmas Lehtsalu. Foto: MERIKE LIPU

Võiduküla Karala võitu vastu võtmas. Pildil Kaja Juulik ja Lilian Maastik, seljaga Urmas Lehtsalu.
Foto: MERIKE LIPU18

Augusti esimesel reedel olid kõik Lääne-Saare valla elanikud kutsutud Leedrisse, et ühiselt sportida, end mälumängus proovile panna ja jalga keerutada. Seda võimalust kasutasid täiskasvanud ja lapsed Lääne-Saare valla 20 külast.

Võistkonnaaladest pandi end proovile neljal alal. Korvpallivisete esimene koht läks sel aastal Karalasse, võistkonda kuulusid Kristjan Hänni, Lilian Maastik ja Tiit Juulik.

Täpsusvisete teatevõistluse esimest ja teist kohta jäid jagama Leedri ja Karala küla meeskond. Leedri koosseisus olid Ain Rand, Joonas Kaljumäe, Kristel Paju ja Maarjan Rand ning Karala võistkonnas Lilian Maastik, Kristjan Hänni, Lotte Vahelaan, Kaimar Vahelaan.

Mälumängu esimene koht läks sedakorda Leedrisse, meeskonnas olid Ann Randmäe, Kristel Paju, Indrek Tiitson. Pallitranspordis saavutas esimese koha Karala meeskond koosseisus Kaimar Vahelaan, Mihkel Raud, Tiit Juulik, Lotte Vahelaan, Arto-Randel Servet, Säde-Reete Servet.

Lisaks said kõik külade elanikud end ka individuaalselt proovile panna. Vankriratta veeretamise pani meeste arvestuses kinni Erki Kiiver Nasvalt, naiste arvestuses võidutses Tiia Naagel Atlast. Disc-golfis võidutses Karala küla – meestest sai kõige parema aja Kaimar Vahelaan ja naistest oli kiireim Liis Lepik. Orienteerumine tuli kõige paremini välja Mart Arul Kudjapelt ja Ann Randmäel Leedrist.

Lastel olid omad võistlused. Nemad said osaleda seitsmel alal. Ent kõige rohkem lõbustasid neid siiski batuudid ning meie noorsootöötaja Merle Simmeri loovusnurk küünis.
Suurimate esindustega olid väljas just Lümanda piirkonna külad.

Kindlasti mõjutas siin ka ürituse geograafiline toimumiskoht, ent kindlasti oli põhjuseks ka see, et Lümanda kandis on väga aktiivselt tegutsevad külaseltsid ja palju sädeinimesi. Kokkuvõttes läks võit Karalasse, teine koht Leedrisse ja kolmas koht Atlasse.

Aitäh kõikidele, kes aitasid selle päeva algusest lõpuni välja veeretada. Aitäh küladele, kes oma esinduse välja panid. Kohtume juba jälle tuleval aastal!

Merike Lipu

Print Friendly, PDF & Email