Uisk saab purjede alla aasta pärast

Väinamere uisk peaks oma esimese sõidu purjede all tegema 2017. aasta suve lõpul. Seni mootori jõul liikunud taglastuseta laev Moonland sai selleks kinnitust, kui PRIA andis raha uisu õpikeskkonna projektile.

Rahastust saadi 47 671 eurot, millele lisandub MTÜ Väinamere Uisk omaosalus. Projekti sihtgrupp on praktikandid, kes hakkavad uisu juures tegutsema mitmes vahetuses.

Uisuprojekti üks eestvedajatest Mihkel Jürisson ütles, et rahastuse saanud projekti üks osa on laevaehituse moodul, mis viiaksegi läbi Moonlandi taglastuse ja sisustuse ehitamise juures. Purjed on Moonlandil juba olemas ja ootavad pikisilmi tuult. Lisaks laevaehitusele on ka laevajuhtimise ja ettevõtluse moodulid.

Kõik see hõlmab muu hulgas purjetamist, merepäästet, madrusetööd ja õpilasfirmade tegutsemisvõimalust laevas ja erinevatel pindadel sadamates. Viimase tingimuseks on kohaliku kauba müümine. “Seeläbi on võimalik praktiseerida ka kauba käitlemist, logistikat, turundust ja teenindust,” märkis Jürisson.

Paljud asjad hakkavad toimuma Moonlandi kajutis, kuhu sisustatakse õppeklass. Kogu õppetöö saab esmalt alguse maal ja seejärel tuleb merepraktika. Peamised partnerid, kes oma õpilasi praktikale saadavad, on Kuressaare kolledž, Kuressaare ametikool ja Orissaare gümnaasium.

 

 

Print Friendly, PDF & Email