Randvere laadal püüdsid pilke vanad mobiilid (1)

OI KUI PALJU! Randvere mees Jaanis Järsk (paremal) salvestas oma nutitelefoniga kogu ekspositsiooni. Kollektsionäär Ivar Kokk jagas omapoolseid selgitusi. AARE LAINE

OI KUI PALJU! Randvere mees Jaanis Järsk (paremal) salvestas oma nutitelefoniga kogu ekspositsiooni. Kollektsionäär Ivar Kokk jagas omapoolseid selgitusi.
AARE LAINE

Tänavuse Randvere laada külastajad said uudistada unikaalset mobiiltelefonide näitust, maitsta kuumi kartulikrõpse, osaleda õnneloosis ja lapsed võisid batuudil tasuta hüpata-karata.

 

Laupäevahommikune vihmasadu tegi laada korraldajaile, mereakadeemia tudengile Kätlin Rahnelile ja tänavu gümnaasiumi lõpetanud Laura Jürissonile küll natuke meelehärmi, aga peagi piilus päike pilve tagant välja ja laadamelu sai õige hoo sisse.

Saarlased kiitsid Setomaa ettevõtja Merike Lepiku kohapeal valmistatud kartulikrõpse. Kõige kaugemalt tulnud laadaline pakkus ka hapukurke ja koduaia tomateid.

Puidust suveniiride ja tarbeesemete valmistaja Peeter Kuum Astest ütles, et väiksematel laatadel läheb kaup mõnikord paremini kui suurtel laatadel.

“Mina jäin rahule. Üsna palju oli mandriinimesi, kes saaremaiste asjade vastu huvi tundsid ja neid kaasa ostsid,” rääkis käsitöömeister.

Toitlustamise eest kandis hoolt Randvere ettevõtja Taimi Mägi. Toidukaru kioskist oli võimalik soetada nii sööke kui jooke.

Kõige suurem magnet laadaliste jaoks oli aga mobiiltelefonide väljapanek. Kollektsionäär Ivar Kokk oli külaväljakul välja pannud 1200 mobiiltelefoni. Vanemad mudelid kaalusid koguni seitse kilogrammi. Hinnalt kõige kallim eksponaat, Vertu üks mudeleist, maksab 8000 eurot.

“Neid tehakse eritellimusel. Briljantidega kaunistatud telefon maksab näiteks 13 000 eurot,” andis kollektsionäär teada

Marokost pärit ja praegu Šveitsis elav Sam Lecompte hindas kõrgelt eestlaste ettevõtlikkust. Külalaadalt sai ta elamuse. Eriti meeldis talle käsitöö. Tema eestlasest abikaasa Helve tutvus ka Randvere tööõppekeskusega, et siin nähtut mujalgi tutvustada.

Print Friendly, PDF & Email