Messijutud keerlesid Venemaa ümber (3)

VIIVAD KURSSI: Väikelaevaehituse kompetentsikeskuse juht Anni Hartikainen (vasakult), mereakadeemia magistriõppe koordinaator Anatoli Alop ja seminari moderaator Marko Rillo kuulavad alumiiniumpaatide Master tootja Dmitri Krõlovi ülevaadet väikelaevade regulatsioonidest Venemaal. MAANUS MASING

VIIVAD KURSSI: Väikelaevaehituse kompetentsikeskuse juht Anni Hartikainen (vasakult), mereakadeemia magistriõppe koordinaator Anatoli Alop ja seminari moderaator Marko Rillo kuulavad alumiiniumpaatide Master tootja Dmitri Krõlovi ülevaadet väikelaevade regulatsioonidest Venemaal.
MAANUS MASING

Merepäevade raames reedel Kuressaares toimunud väikelaevaehituse visiooniseminari “Tösised jutud messis” teemad keskendusid Venemaa väikelaevandusele.

Skandinaavia ja Saksamaa kõrval on Venemaa jäänud väikelaevanduse kui valdkonna jaoks teisejärguliseks turuks. Peamised takistused on majanduspoliitiline olukord, rahvusvaheliste suhete ebakindlus ja tururegulatsioonide erinevus.

Teadaolevalt on Venemaa sihtturu käitumine eriline just selle poolest, et tarbijad nii valivad, ostavad kui ka kasutavad laevu välisriikides, valdavalt Euroopa Liidus. See maandab välissuhetest tulenevaid riske märkimisväärselt ning peaks muutma Venemaa ka Eesti väikelaevaehitajatele atraktiivseks. Samas ei ole selge, mis mõjutab Venemaa laevaomaniku ostuotsust, milliseid infokanaleid ta kasutab ja mis muudab sadama tema ja ta laeva jaoks koduseks.

TTÜ Kuressaare kolledži väikelaevaehituse kompetentsikeskuse juht Anni Hartikainen ütles Saarte Häälele, et Venemaa ei ole kindlasti lihtne turg, aga teatud toodete jaoks on seal võimalusi. “Aru peab saama erinevast mastaabitajust – venelaste jaoks on viiesaja tuhandene segment mõttetult väike, aga kui sellest segmendist ka üks protsent ostaks Eesti paadi, võib see hakata Eesti tootmisele huvitavaid tarneprobleeme tekitama.”

Seminaril astusid üles Venemaa laevaehitajad, kes andsid ülevaate oma koduturust ja tarbimiseelistustest, Soome merendusekspert Kalevi Westersund ja TallinnHotels müügi- ja turundusdirektor Tõnu Steinberg rääkisid väikelaevandusest Läänemere kui turismipiirkonna kontekstis, millele Saarte Liinide juhatuse esimees Villu Vatsfeld lisas saaremaise mõõtme. Seminari modereeris Marko Rillo.

 

Print Friendly, PDF & Email