Ciara toob Kuressaarde tantsutreeninguid

Carolin Arnold peab oluliseks tantsijate tehnika arendamist ja paneb rõhku ka keeruliste elementide õpetamisele. ALAR TRUU

Carolin Arnold peab oluliseks tantsijate tehnika arendamist ja paneb rõhku ka keeruliste elementide õpetamisele.
ALAR TRUU

Augusti algusest on 4–25-aastastel saarlastel võimalus registreerida end Ciara tantsukooli Kuressaare filiaali, mis on sündinud ühe noore saarlase Carolin Arnoldi tantsukirest ja tegutsenud edukalt juba 2013. aastast. Sel aastal on põnevus aga kolmekordne.

Ciara tantsukool alustab oma uut hooaega kolmes Eesti linnas ning esmakordselt kuulub nimistusse ka Kuressaare. Tantsukool võtab vastu osalejaid neljas vanuseastmes. Kõige pisemad on 4–6-aastased (I aste); 7–11-aastased on II aste; 12–15-aastased noored III aste ning kõige vanemad 16+ tantsijad viimane ehk IV aste.

Vanuseastmed on omakorda jaotatud tasemeteks, et muuta õppeprotsess võimalikult efektiivseks. Kõik grupid saavad mitmekülgse tantsukogemuse, tugevdades tantsutehnikat ja luues koreograafiaid nüüdistantsust show-tantsuni. Vastuvõtt ja gruppidesse jaotamine toimub treeningtunni ja vestluse alusel Kuressaares 29. augustil ning täpsemat infot jagatakse personaalselt.

Carolin Arnold, kes on Ciara tantsukooli looja, juhataja ja treener, rääkis, et otsus osakond ka Kuressaares avada on tal juba pikka aega olnud, et panustada Saaremaa huvitegevusse. Oma isikliku tantsukooli lõi ta Tartus, selja taga 18 aastat tantsukogemust. “Saarlastele on vaja mitmekülgsemat huviharidust, professionaalseid võimalusi tantsumaastikul, väljundeid eneseteostuseks. Et olla täna eelkäija seal, kus ma ise oma teekonda alustasin,” lausus ta.

Eelmisel hooajal alustas Ciara tegutsemist ka Tallinnas. Sellega oli Ciara löönud kannad maasse juba kahes linnas ning ette võeti erinevaid projekte ja võistlusi. Näiteks võib Ciara kasvandikke näha tantsimas Triin Niitoja ja John4 laulu “This is Our Choice” muusikavideos, uuel hooajal on Carolini sõnul oodata säravaid teleprojekte. Traditsiooniks on saanud tantsulavastused, mis veelgi arendavad tantsijate loovust.

Tantsukool on saavutanud edu mitmetel suurvõistlustel nii kavade kategooriates kui ka soolode osas. “Võimaluste nimistu on piiritu – oluline on tantsupere tunnetus, toetav ja arendav keskkond ning nii saamegi noorte unistusi täide viia.” sõnas treener.

Lisaks tantsukoolile on Ciara nime all tegutsemas ka agentuur, mis pakub show-programme ja tantsuetendusi, et üritustele veidi lisavärvi anda. Mandril esinetakse üritustel, restoranides ja klubides ning astutakse üles mitmete eesti lauljate taustatantsijatena.

Kuressaare filiaali idee hakkas arenema kohtumisest Kristina Kretovaga, kes tegutses treenerina Valjala põhikoolis ning kel on tantsuga pikaaegne suhe, mis sai alguse, kui Kristina oli 5-aastane. Koos leiti, et Ciaral oleks aeg tulla tagasi oma juurte juurde ning peagi oli väljaöeldud mõttest saanud reaalsus.

Ciara tantsukooli visioon keerleb alati personaalsuse, loovuse ja professionaalsuse ümber. Nii on loodud ka Kuressaare treenerite meeskond. Osakonna taktikeppi hoiab Kristina Kretova, juhendades samas ka noori tantsijaid. Lasterühma hakkab juhendama Marju Võrno, kes on õppinud noore hinge anatoomiat tundma ka ülikoolis.

Otse võimlejate ridadest on tulnud Anita Mäetalu, kes kaotas oma südame tantsimisele 8-aastaselt võimlemisklubis Gymnastica. Lisaks omaloomingulistele kavadele on ta lavastanud numbreid ka SÜG-i kabarees ning peab seda üheks väärtuslikumaks kogemuseks üldse. Nüüd tegutseb ta lisaks SÜG-i tantsutüdrukute naiskonnas ja on sügisest ka nende treener.

Meespoole esindamise treenerite ridades võttis enda peale Genert Allikmaa, kelle juuksevärv vahetub tihedamini kui sügisilm. Allikmaa alustas tantsimist 12 aastat tagasi võistlustantsudega ning sealt sai hoo sisse edukas tantsukarjäär, mis on nüüdseks teinud temast seltskonnatantsu abiõpetaja. Ta on proovinud kätt ka moeloomingus ja teistes kunstides, aga tantsupisik on temas visalt püsinud.

Koreograafia osas aitavad veel mitmed Ciara koreograafid nii Tartust kui ka Tallinnast.

Ciara tantsukoolis on võimalik õppida erinevaid tantsustiile, nagu näiteks kaasaegne tants, jazz, lastetants, loovtants, girlie hip-hop ja show-tants. Tantsukooli juhataja peab äärmiselt oluliseks ka improvisatsiooni ja tantsutehnika arendamist. Suurt rõhku pannakse loomingulisusele, emotsioonidele ja liikumisvabadusele, mille läbi õpitakse end väljendama ja tantsutehnikat koreograafias rakendama. Jooksvalt võetakse läbi ka muid stiile, et tantsupagas võimalikult rikkalik saaks.

Uus hooaeg tõotab Carolin Arnoldi sõnul tulla põnev ja inspireeriv, tulemas on mitmeid projekte ja ettevõtmisi, kuhu sisse mahuvad lisaks etendustele ja esinemistele tantsufestivalid, telesaated ja muusikavideod.

Registreerimine Ciara tantsukooli ja info treeningutest www.tantsukoolciara.ee või info@tantsukoolciara.ee.

 

Print Friendly, PDF & Email