Alunaut leidis Soomes importijaks tipptegija (1)

TÖÖVÕIT: Mark Muru sõnutsi leidsid nad paatide Soome importijaks kõva tegija tänu Helsingi messidel käimisele. SANDER ILVEST /ARHIIV

TÖÖVÕIT: Mark Muru sõnutsi leidsid nad paatide Soome importijaks kõva tegija tänu Helsingi messidel käimisele.
SANDER ILVEST /ARHIIV

Varem oli Saaremaal alumiiniumpaate ehitaval Alunaudil edasimüüjaks Soomes väike firma Turu linnas, kes ühes mootorratastega ka saarlaste paate müüs. Nüüd võttis maaletoojana asja kindlakäeliselt üle Marine Palvelu OY.

Alunaudi juhi Mark Muru jaoks on see suur asi ja puhas töövõit. Ta märkis, et tegelikult lõid nad Marine Palveluga käed juba Helsingi paadimessil ning avalöögiks Alunaudi alustega tegelemisel oligi neil plaanitud tuleval nädalavahetusel toimuv Helsinkin Uiva paadimess.

Kvaliteet on tipp-topp

Sellele eelneval ajal on nad tegelenud võimaluste hindamise ja turu uurimisega. “No et kas meie tooted ka müüdavad on,” tähendas Muru. “Tänaseks on arvatud, et meil on hind ja kvaliteet tipp-topp paigas ja paadid ka sõiduomadustelt väga head,” rõõmustas ettevõtte juht.

Põhjust rõõmustamiseks muidugi on, Marine Palvelu on Mark Muru kinnitusel Soomes päris kõva tegija ja seni müünud üsna tippklassi paate. “Alunaudile tähendab see tegelikult ootust, et müügivood hakkavad kosuma,” tunnistas Muru veel üht tahku, miks kätelöömise üle siirast rõõmu tunda.

Edaspidi on Alunaudil Mark Muru kinnitusel ka kulude osas leevendust oodata, kuna Soome messidel osalevad saaremaised alumiiniumpaadid nüüdsest Marine Palvelu stendidel. Varem käisid Alunaudi esindajad igal aastal Saaremaalt Soomes kolmel messil: kaks messi Turu linnas ja üks Helsingis.

Soomlastele soome keeles

“Kokku oli kulu ikka viiekohalistes numbrites, aga käimata jätmine olnuks kogu varasema pingutuse nullimine,” selgitas Muru. “See praegune uudis ongi tegelikult üks just nimelt messidel väljas olemisega saavutatud töövõit!” Et kõik oleks nii, kuis peab ja potentsiaalsed kliendid saaksid Alunaudi “võrride” ja kiirpaatide kohta kogu võimaliku info kätte võimalikult hõlpsasti, tegi Logolife Mark Muru sõnutsi neile ka soomekeelsed reklaambrošüürid. Need peaksid tema sõnul vist juba Soomes trükikojaski olema. “Töö käib nagu laevaköögis,” muheles Muru.

Alunaut on viimaste aastate jooksul teinud oma arengus olulisi samme. Mõned aastad tagasi valmis neil uus nüüdisaegne tootmishoone, loodud on hulgaliselt töökohti, kaasatud on spetsialiste.

  1. aastal, kui ettevõte asutati, kandis see nime Palmur, kuid juba mõnda aega tuntakse seda Tornimäel asuvat Mark Muru veetud ette­võtet Alunaudi nime all.
Print Friendly, PDF & Email