Loormanile rannavolles pronks

Tänavune rannavolle NIVEA Grand Prix’ hooaeg lõppes Tõrvas toimunud naiste meistrivõistlustega, kus pronksmedali võitsid Mari Loorman ja Reet Alas. “Pärast kolmanda koha võitmist olime nii õnnelikud,” tunnistas Mari Loorman. “Mul ei jagunud hingamiseks õhku, küll aga jagus rõõmupisaraid. See pronks kuulub mu tähtsaimate medalite hulka.”

Veerandfinaalis võitsid Reet Alas ja Mari Loorman paari Liina Kais – Kristi Vink 1 : 2 (16 : 21; 21 : 19; 15 : 5), kuid poolfinaalis kaotati turniiri võitnud Heleene Hollasele – Liisa Soometsale
0 : 2 (17 : 21; 19:21).

Mari Loorman märkis, et kõik, mis toimus teisel päeval, oli neile ainult boonuseks. Esimese päeva eesmärk oli jõudmine kaheksa parema hulka ja sellega saadi hakkama. “Kõik edasine oli üle plaani, aga väga soovitud,” lausus ta. “Ka poolfinaalis suutsime ilusa mängu teha. Tuli küll kaotus, aga meie jaoks oli pronksimatši jõudmine nii kõva sõna, et see ei vähendanud üldse meie motiveeritust.” Pronksmedali omanikud selgitasid Reet Alas ja Mari Loorman ning Kristiine Miilen ja tiitlikaitsjana Tõrva turniirile tulnud Kristi Nõlvak. Matš lõppes Alase ja Loormani 21 : 11, 14 : 21, 15 : 13 võiduga.

“Pronksi tõi täna enesekindlus ja usk paarilisse,” tunnistas Mari Loorman. “Iga kord, kui Reedale otsustaval hetkel otsa vaatasin, sain jõudu ja enesekindlust juurde. Esimene geim tuli suhteliselt kergelt, kuid edaspidi olime pidevalt tagaajaja rollis. Kolmandas geimis suutsime kaks korda kaotusseisust välja tulla. Otsustavad punktid lahendasime enda kasuks.”

Mari Loormani sõnul on koos tehtud vaid kaks trenni, kuna paariline on Tartust ja tema elab Tallinnas. “Tunneme teineteist ammu, aga samal võrgupoolel olime sel suvel esimest korda. Alustasime ka Võru etappi juulis, kuid pidime pärast esimest võitu vigastuse tõttu katkestama,” selgitas Loorman.

 

Print Friendly, PDF & Email