Hilinevaid parvlaevu asendavad ilmselt Ionas, Mercandia ja St. Ola (2)

Kuna Eesti mandri ja saarte vahet kurseeriva parimas seisukorras parvlaevaga Hiiumaa jäi omanik Olav Miili sõnul tehing katki, jääb riigifirmal TS Laevad üle lisaks juba ostetud Regulale rentida hilinevaid laevu asendama Ionas, Mercandia ja St. Ola.

Eesti Päevaleht kirjutas, et eile algas Türgis Sefine tehases TS Laevade esimese parvlaeva Leiger üleandmine. Üleandmiseks võib kuluda umbes nädal, kõik oleneb sellest, kui kiiresti suudab tehas tellija märkusi arvestada ja viimased parandused teha, ütles TS Laevade juhatuse liige Mart Loik ajalehele.

TS Laevadel peab 1. oktoobril olema ette näidata neli laeva, olgu need omad või ajutiselt renditud, sest majandusministeeriumiga (MKM) sõlmitud leping näeb ette, et kui vedaja ei alusta teenusepakkumist kokkulepitud mahus, on ministeeriumil õigus nõuda kuni viis miljonit eurot leppetrahvi.

TS Laevadel on praegu juba olemas Regula, aga kõige mustemaks stsenaariumiks valmistudes on vaja üheks kuni kolmeks kuuks veel kuni kolme asenduslaeva. Päevaleht märkis, et kuna kogu parvlaevahanke jooksul on räägitud, kui keeruline on leida maailmast just meie sadamate ja Väinamere madaluse jaoks sobivaid laevu – ja kui ka ostmiseks valiti ikkagi siitsamast Regula –, on väga tõenäoline, et SLK enda ja renditud laevad sõidavad edasi.

Kuigi Saaremaa vahet sõidab veel ka uuem ja korralikum laev Hiiumaa, andis selle omanik Olav Miil Eesti Päevalehele mõista, et uut diili ta riigiga ei tee.

 

Print Friendly, PDF & Email