AS Saarte Liinid kavatseb rajada Roomassaarde veel ühe laoplatsi (1)

Selle aasta alguses omandas AS Saarte Liinid Kuressaare Veevärgilt Kullimäe tee 1 asuva kinnistu eesmärgiga ehitada seal välja laoplats, kus hoida erinevaid kaupu, mille väljavedu toimub Roomassaare sadama kaudu.

VatsfeldSaarte Liinide juhatuse esimees Villu Vatsfeld ütles Saarte Häälele, et nad jätkavad Roomassaare sadama parendamist kaubasadamana ning üks osa sellest tegevusest ongi sadama klientidele kaupade ladustamisvõimaluste pakkumine.

Kui sedakorda on kõne all kinnistu Kullimäe teel, siis mullu kogus suuremat kõlapinda soov muuta vahetult enne sadama territooriumile sissesõitu mere ääres asuv Roomassaare tee 12 muruplats enam kui 7000-ruutmeetriseks ladustamisplatsiks. Vats­feld kinnitas, et ka seda soovi pole nad kõrvale jätnud. “Kullimäe tee 1 ja Roomassaare tee 12 kinnistute arendamine on osa samast protsessist, mille eesmärk on sadama territooriumi otstarbekam ja efektiivsem jagamine erinevate teenuste osutamiseks,” märkis ta.

Mis puutub veel Roomassaare tee 12 arendustegevustesse, siis on need Saarte Liinide juhatuse esimehe sõnul jõudnud kooskõlastusringile erinevate ametkondadega ja keskkonnamõjude hindamiseni. Seal kavandatud edasistest investeeringutest saab aga rääkida siis, kui uus detailplaneering kinnitatakse.

“Samas on Kullimäe tee 1 kinnistul kõik ettevalmistused platsi ehitamiseks lõpetatud ning edaspidi hakatakse seal ladustama ümarpuitu, mis asub praegu osaliselt sadama territooriumil,” tähendas Villu Vatsfeld.

Linnavalitsusele saadetud taotluses märgib Saarte Liinid veel, et kaubavedajate jätkuva huvi korral kaaluvad nad ettepaneku tegemist soetada ettevõttele selles piirkonnas linnalt täiendav maa-ala.

 

Print Friendly, PDF & Email