Purjetajate paremad tulemused jäid kolmandasse kümnesse

Roomassaares sõidetud purjetamise Zoom8-klassi maailmameistrivõistlustel võõrustajad paremate hulka ei jõudnud, parimana sai noormeeste arvestuses 23. koha Martin Vesberg.

Teistest purjetajatest oli Henri Paomees 37., Eke Nettan 40., Peeter Kaju 55., Mark Pao­mees 61. ja Karl Ader 63. Treener Viktor Umb ütles Saaremaa merispordi seltsi purjetajate tulemusi kommenteerides, et tema jaoks üllatusi ei olnud. “Arvasin, et sinnakanti asjad lähevad,” lausus ta.

“Lootsin, et koduseinad toetavad ja keegi üllataks. Eks meil ole selline põlvkondade vahetus, osa mehi on kaalust väljas ja nooremad veel liiga toored. Noorematest tegi Martin Vesberg oma sõidu ära, olnuks tal rohkem õnne, võinuks veelgi kõrgemaid kohti saada, aga kogemusi on vähe.”

Mullu maailmameistrivõistluste hõbemedali võitnud Marie Pihlas lõpetas kodus 24. kohaga, mis ei olnud treenerile üllatus. “Arvestades treeningmahtu ja kõike muud, siis seda ma arvasin, et ta sinnakanti jääb, ja üllatust ei tulnud,” tõdes Umb. “Vaimselt ta läbi ei põlenud, sest ta on loobunud tippu pürgimisest ja seda liini enam ei jätka ning mul oleks ääretult kahju, kui noore inimese mõtted teoks saavad. Looduse poolest on tal anne olemas ja kahju on see ära kaotada.”

Viktor Umbi sõnul tuleb paremate tasemele jõudmiseks tõsta kevadtalviseid treeningmahtusid, ilma selleta enam konkurentsis ei püsi.

“Siin tulevad mängu finantsid,” lausus treener. “Üldiselt väga hullusti meil midagi pole ning elu käib ikka tõusude ja mõõnadega. Kõige valusam on meile startide arv ja me ei küüni sellele tasemele, kus on muu seltskond. Konkurendid saavad talvel treenimise ja võistlemisega eelise. Treener üksi siin palju teha ei saa, kuna rahakott ei ole minu käes, välislaagrid ja võistlused nõuavad aga finantse.”

Poiste arvestuse maailmameistri tiitli pälvis kõigil neljal võistluspäeval kõigutamatult liidripositsioonil püsinud Ilari Muhonen Soomest. Hõbemedali sai Christoffer Sörlie Norrast ja pronksi soomlane Lucas Karlemo.

Tüdrukute arvestuses võtsid kolmikvõidu soomlased. Maailmameistriks tuli samuti kõigil neljal päeval püüdmatu liidri rollis olnud Cecilia Dahl­berg 29 punktiga. Hõbeda võitis Emma Grönblom 49 punktiga ja pronksi Sofia Tynkkynen 57 punktiga.

Roomassaares oli võistlejaid mitmelt kontinendilt, Eesti noorsportlasi oli kokku 32. See on esimene kord Eesti ajaloos, kui mõne spordiala maailmameister kroonitakse Saaremaal. Zoom8 MM-i korraldas Saaremaa merispordi selts koostöös Zoom8 rahvusvahelise klassiliidu ja Eesti jahtklubide liiduga. Maailmameistrivõistlustest võttis osa 120 purjetajat.

 

Print Friendly, PDF & Email