Muhumaal tegutses 14 kodukohvikut

IFF JA MAARJA-LIIS: Kohvikutepäeva heategevuslikul kontserdil rokkis Ivo Linna taas koos Maarja-Liisiga. Sedakorda küll “Kaelakee hääleta” ja Maarja-Liis Nurjaga. KALMER SAAR

IFF JA MAARJA-LIIS: Kohvikutepäeva heategevuslikul kontserdil rokkis Ivo Linna taas koos Maarja-Liisiga. Sedakorda küll “Kaelakee hääleta” ja Maarja-Liis Nurjaga.
KALMER SAAR

Pühapäeval toimus Muhu saarel kohvikutepäev ning muhulastel ja suvitajatel oli võimalus muuta oma koduaiad ühepäevakohvikuteks. Kaasalööjaid oli üle ootuste palju.

Kohvikutepäevad said Eestis alguse Hiiumaalt Kärdlast aastal 2007, kus tänavu tähistati juba 10. sünnipäeva. Tänaseks on kohvikutepäevi peetud mitmeski teises Eestimaa paigas.

Muhu kohvikutepäev andis võimaluse suurendada saare oma inimeste ettevõtlikkust ja omavahelist läbikäimist ning oli loomulikult mõeldud ka turistidele, kes said tutvuda muhulaste ja saare vaatamisväärsustega vähe teises võtmes – maitseelamuste kaudu.

Kohvikutepäeva raames toimus ka kontsert Muhu muuseumis, kus astusid üles superstaari saate finaali jõudnud lauljad, Taisi Pettai laululapsed, Ivo Linna ja Mihkel Mereäär.

Muhu muuseumi tegevusjuht Siret Jõeleht, kes ise oli tol päeval rohkem seotud Koguva Kunstitallis tegutsenud Siilikukohvikuga, tõdes, et kontserdile kogunes talle teadaolevalt vähemalt paarsada inimest. “Toodi 70 tooli ja meie poolt oli ka umbes 70 kohta, kuid väga paljud istusid ka muru peal kaltsuvaipadel ja kaasavõetud tekkidel. Mingi paarsada inimest võis seal olla küll, õu oli rahvast täis,” arutles ta.

Tema sõnutsi oli ilus nii kontsert kui ka kohvikutepäev. “Õnneks pidasid vett ka ilmataadiga sõlmitud lepingud,” naeris ta. Kontserdi tulu läheb heategevuslikul eesmärgil Muhu Katariina kiriku akna renoveerimiseks.

Koguduse juhatuse esimees Mari Luup rõõmustas päeva kordamineku üle väga. Ta tõdes, et pole küll kõigi kohvikupidajate käest tagasisidet veel saanud, kuid nii palju, kui ta õhtusel kontserdil neid nägi, olid kõik toimunuga ääretult rahul. Sama lugu oli ka kohvikute külastajatega.

Kui palju kontserdiga Katariina kiriku heaks raha võis koguneda, pole seega veel teada, sest summa on alles kokku löömata. “See on alles korjanduskarbis lukus,” sõnas Luup. Tema teadis, et üks kohvikutest võis aga rõõmu tunda koguni enam kui 400 külastaja üle. “Neil oli laps pandud lugema,” selgitas ta, kuis see kohvik oma külastajate arvu nii täpselt teadis.

Luup ise oli kirikukohviku juures asjatamas ning sealgi võis külastajaid olla oma paarsada. “Selle kohta, et tegime esimest korda, peaaegu olematu eelarvega ja väga vabatahtlikkuse korras, läks ikka väga hästi,” kinnitas ta.

Tema sõnutsi on mõtteid mõlgutatud, et Muhu kohvikutepäev võiks toimuda edaspidigi. “Vallavanem (Raido Liitmäe – toim) ütles, et uskumatult kordaläinud üritus ja ei saa jätta seda ühekordseks,” nentis Luup. Nüüd tuleb kokkuvõtted selle aasta kohvikutepäeva kohta ära teha ja siis saab edasi mõelda. Mitmed külastajad olid avaldanud nt soovi, et Muhu kohvikutepäev võiks toimuda Kärdla kohvikutepäevaga erineval ajal.

Print Friendly, PDF & Email