Linnavalitsus: mida tuvidega ette võtta? (3)

Kuressaare linnavalitsus uuris keskkonnaametilt, mida võtta ette Kuressaares hoonetes pesitsevate tuvidega, kes häirivad naabreid või sama maja elanikke.

Linnavalitsuse keskkonnaspetsialist Katrin Koppel ütles, et varem on keskkonnaamet viidanud, et hakkide ja teiste linnalindude pesitsusperiood kestab ligikaudu 1. aprillist 15. juulini.

“Kas võime soovitada pärast 15. juulit elanikel hoonete avaused, kust tuvid sisse-välja lendavad sulgeda (veendudes, et ükski lind hoonesse lõksu ei jää)?” uuris Koppel keskkonnaametilt. “Samas on võimalus, et linnud saavad küll majast väljapoole jäetud/aetud, kuid munad jäävad sisse.”

Keskkonnaameti looduskaitse bioloog Selve Pitsal teatas vastuseks, et mitmed linnuliigid, näiteks tihased, tuvid ja pääsukesed, võivad pesitseda kaks või isegi kolm korda suve jooksul.

Teine või kolmas pesitsus võib lõppeda alles septembris või lausa oktoobris, kuid alates 15. juulist pesitseb linnas siiski kevade ja varasuvega võrreldes suhteliselt väike hulk isendeid.

“Seega võib alates 15. juulist avausi sulgeda juhul, kui lindude pesitsust konkreetses kohas enam ei toimu. Kui tuvastatakse lindude pesitsus, siis ei tohi avausi sulgeda enne pesitsuse lõppemist,” selgitas Pitsal.

 

Print Friendly, PDF & Email