GOSPA korstnas suitses kasepuu

IRINA MÄGI

IRINA MÄGI

Häirekeskus sai laupäeval õhtul kella poole kaheteistkümne paiku teate, et Kuressaare GOSPA hotelli katusel on näha leeke ja sealt tulevat suitsu. Kohalesõitnud päästekomando avastas katuselt tahmajäätmed ning praeguseks on selgunud, et suitses kaminasse pandud kasepuu.

Hotelli juhataja Piret Trei sõnas, et teate hädaabinumbrile jättis tähelepanelik naaber, kes nägi korstnast tulevat harilikust rohkem sädemeid. Päästekomando kohalejõudmise ajaks oli tuli aga juba vaibunud.

Hotelli juhataja selgitas, et põhjuseks oli kaminasse pandud kuiv kasepuu. Tema sõnul pole põhjust arvata, et hotell ei tee korrapäraseid korstnapuhastusi, viimane puhastus toimus märtsis. Lisaks olevat korstnat kontrollinud ka päästeamet, sest ka nende jaoks on tegemist olulise objektiga.

Piret Trei sõnul on hotell kõrgendatud tähelepanu all ja paigaldatud on kõik valveseadmed, mis annavad vajadusel ohust teada. Seekord ei andnud aga ükski tark süsteem ohust märku, niisiis ei saanud ka probleem suur olla. Hotellis viibijate turvalisusele seega ohtu ei olnud.

Päästekomando väljasõit oli pigem ennetav ning koostöös päästeametiga arutatakse toimunut ja vajadusel tehakse ka muudatusi korstna hooldussageduses.

Hotelli juhataja mainis ka, et nii suurte jõududega reageerimine annab tunnistust Saaremaa päästeameti heast töökorraldusest, ja ta edastas ka päästeametile tänu ülikiire reageerimise eest.

 

Print Friendly, PDF & Email