Lääne-Saare valla laagrisuvi täies hoos

Pildil laagri I vahetus, 7–9-a lapsed.  Foto: MERLE KIVI

Pildil laagri I vahetus, 7–9-a lapsed.
Foto: MERLE KIVI

Meie valla noortelaagril on 11. juulist täiskäik sees ja endine koolihoone Nõmme külas on kuulda saanud juba pea saja lapse samme ja kilkeid. Täpsemalt on praeguseks edukalt alanud ja lõppenud kolm laagrivahetust ning käimas on neljas vahetus, kus tegutsemas-toimetamas neiud ja noormehed alates 13. eluaastast.

Tuleb tõdeda, et nädalad on läinud lausa linnulennul, ja praegu on isegi kahju mõelda, et see kauaoodatud laagrisuvi saab nädala pärast läbi. Iga päev on olnud täiesti erisugune ning toonud palju emotsioone nii juhendajatele kui ka laagrilistele. Päevad oleme täitnud mitmekesise sisuga, püüdes leida kõigile midagi, millest saaks just tema lemmiktegevus. Saab joonistada, kirjutada, esineda, võistelda, joosta, pildistada, metsas matkata, ujuda, surfata, voolida, lebotada ning viimasel õhtul end hingetuks tantsida.

18.–22. juulini olid meiega laagris ka kaks välisvabatahtlikku – valgevenelanna Hanna ja itaallane Stafano, kelle kohalolek oli põnev ja andis midagi juurde kõigile. Lastel oli võimalus praktiseerida inglise keeles suhtlemist, enese erinevatel viisidel väljendamist ja kolmel õhtul tutvusime kolme erineva kodumaaga.

Laagrilised on meelestatud positiivselt ning enamik ei tahaks viiendal päeval veel koju naastagi. Laagri korraldajate ja juhendajate poolt tahan tänada kõiki lapsi, kes on tahtnud meiega aega veeta, ja vanemaid, kes on oma kõige lahedamad lapsed meile usaldanud.

Merle Simmer, noorsootöötaja

Print Friendly, PDF & Email