LAAGRISUVI ORISSAARE NOORTEKESKUSES

MADRATSI VEERALLI: Orissaare avatud noortekeskuse veeralli Illikul 30. juulil koos Monoga. ERAKOGU

MADRATSI VEERALLI: Orissaare avatud noortekeskuse veeralli Illikul 30. juulil koos Monoga.
ERAKOGU

Juulikuu möödus noortekeskuses kiiresti ja põnevalt. Kuu algas lastelaagriga, milles osalesid lapsed vanuses 6–9 aastat. Laager kestis viis päeva, 4.–8. juulini. Kuu teises pooles olid laagrisse oodatud 10–13-aastased noored. Seegi laager kestis viis päeva, 18.–22. juulini. Laagrid olid pühendatud merekultuuriaastale ja enamik tegevust, mänge, meisterdamisi ja väljasõite olid mereteemalised.

Laagrinädalasse mahtusid näiteks matkad Koigi rabasse ja Kübassaarde, turnimine Leisi seiklusrajal ja suplus Jõiste rannas. Meisterdasime laevukesi, võtmehoidjaid, õppisime sõlmesid siduma, värvisime mere äärest korjatud kivikesi, millest sündis hiljem trips-traps-trulli mäng, mängisime mereteemalisi mänge ja tegime sporti. Külastasime Orissaares asuvat võrguvabrikut Viitanet, kus saime põneva ringkäigu ja vajalikud vahendid, millest iga laps endale hiljem õnge meisterdas. Teise laagrivahetusega jõudsime ka Illikule õngitsema.

Palju emotsioone pakkus ka lastega koos toiduvalmistamine. Nii eelroog kui ka pearoog olid loomulikult kalast.

Üks päev mõlemas vahetuses oli pühendatud mereohutusele ja päeva viisid läbi oma ala spetsialistid politseist, merepäästest ja päästeametist. See oli päev täis põnevust ja elevust! Kiidusõnad kuuluvad teile, Žanna Kreštšenko, Minna Raun, Kaisa Nurm, Robert Vahter, Urmas Vilukas ja Kalev Auväärt, ning Orissaare päästekomandole.

Laagri viimasel päeval tegime väljasõidu Muhusse. Külastasime Muhu muuseumi Koguva külas, kus lapsed said teada, kuidas olid lood merega, kalapüügi ja püügivahenditega vanasti. Lõpetuseks käisime Väinamere uisuga väikesel meresõidul.

Noortekeskuse laagrisuvi lõppes möödunud laupäeval, 30. juulil Illikul veeralliga. Veeralli toimus täispuhutavate madratsitega. Tiimi kuulus kaks võistlejat, üks oli madratsi peal ja teine pidi kas madratsit lükates või tõmmates läbima tähistatud raja. Rajale läks seitse kaheliikmelist võistkonda.

Kuigi võistlus kulges vihmas, pakkus ralli siiski nii võistlejatele kui ka kaasaelajatele palju rõõmu. Esimesena jõudis üle lõpujoone võistkond Põrisepa Poisid, kuhu kuulusid isa ja poeg Ruslan Simagin ja George Teemus. Teisena lõpetas tiim nimega NKK ja KT koosseisus Kairi Troska ja Kertu Goidin, ning kolmandale kohale tuli Mustvalge ehk vennad Jaagup ja Juhan Lapp.

Auhindu jätkus kõikidele osalejatele, nii et tühjade kätega ei läinud koju keegi. Suur kiitus ja kummardus kõikidele rallitajatele ja abilistele.

Noortekeskuse laagrid ja veeralli said teoks tänu Eesti meremuuseumi ideekonkursilt saadud toetusele. Suureks abiks olid Orissaare vallavalitsus, võrguvabrik Viitanet, vabatahtlik abiline Ragne Põld, NKK Orissaare jaoskond, kes toetas veerallit omavalmistatud medalitega, tagas esmaabi ja pakkus suupisteid. Veerallit turvas ja võistlejaid instrueeris Madis Rehepapp Muhu merepäästeseltsist.

Noortekeskus puhkab 1. augustist 21. augustini, uksed avame jälle 22. augustil.

Tegusat suve jätku!

 Maidi ja Eliise

Print Friendly, PDF & Email