Kihelkonna astub samme väikesadama rajamiseks (10)

raimu aardamKihelkonna vallavanem Raimu Aardam (pildil) küsis keskkonnaametilt nõusolekut Abaja külas asuvale Laskeraja kinnistule väikesadama rajamiseks.

4,38 ha suuruse kinnistu müümiseks korraldas enampakkumise alghinnaga 5000 eurot Kaitseliit. Ainsa pakkumise tegi Kihelkonna vald.

Raimu Aardami sõnul võideti pakkumine 35 000 euroga ja praegu sõlmitakse ostu-müügitehingut. Aardam selgitas, et kuna kinnistul oli teisigi huvilisi, mindi pakkumisega n-ö kindla peale välja.

Juhul kui keskkonnaamet aga oma põhimõttelist nõusolekut ei anna, jääb tehing Aardami sõnul ilmselt katki. Lisaks peab ka Kihelkonna volikogu ostuhinna kinnitama.

“Tegemist on väga olulise punktiga meie jaoks. Valla arengukavas on korduvalt üles tähendatud, et sinna (Abaja lahe piirkonda – toim) peab tekkima võimalusel väikesadam,” selgitas Aardam. Ta lisas, et see maaüksus on väikese sadama ehitamiseks sobiv, kuna seal asub aastaid tagasi kaevatud niisutusvee kanal, kuhu sadamat plaanitaksegi. Esialgse kava kohaselt tuleb kanalit süvendada ja laiendada maapoolses osas sadamakai ja lossimiskoha tarvis. Aardam tõi veel välja, et tulevane sadam asuks riigimaantee vahetus läheduses ja Kihelkonna aleviku piirist 0,7 km kaugusel. Vallavanema sõnul soovivad Abaja lahte sadamat eelkõige kohalikud kalamehed.

Praegu ollakse aga siiski ootel. “Kuna tegu on alaga, mis on osalt kaitseala, siis tahame kindlat seisukohta, et see ehitus seal on võimalik,” märkis Aardam. Ta lisas, et täpset eelarvet projektil veel ei ole. “Peame vaatama, millised on rahalised võimalused ja mahud,” sõnas ta.

 

 

Print Friendly, PDF & Email