Parvlaev Regula müügihind on 4 miljonit eurot (1)

Tallinna Sadama tütarettevõte TS Laevad soetas varulaeva Regula 4 miljoni euroga.

Kokkuleppel Tallinna Sadamaga andis AS Saaremaa Laevakompanii nõusoleku parvlaeva Regula müügihinna avalikustamiseks. Avalikustamise ajendiks on lepingupartnerite soov vältida spekulatsioone tehingu summa üle. TS Laevad juhi Kaido Padari sõnul oli tegemist kahe ettevõtte vahelise tehinguga, mille mõlemad pooled on rahul. TS Laevad tänavad partnerit, kes oli valmis hinda avalikustama.

“AS Tallinna Sadam on võtnud endale kohustuse riigi ees ja selle täitmiseks vajati vastavalt hanke lepingule ka jääklassiga varulaeva. Valisime mitmete pakkumiste vahel ja suhtlesime kokku 27 ettevõttega. Lõppvalikus oli kuus laeva ja Regula oli meile soodsaim hinna ja kvaliteedi suhtelt,” ütles TS Laevad juhatuse esimees Kaido Padar. “Varulaevaks ei ole arukas soetada kallist alust kai äärde seisma,” lisas ta.Padari sõnul on Tallinna Sadamal oktoobrist lepingujärgselt kohustus 24 tunni jooksul reageerida ja leida asenduslaev, kui peaks tekkima ootamatusi. “Kui hakata alles siis asenduslaeva otsima, oleks see võimatu, varulaev peab kohe olemas olema,” rääkis ta.

“Regula on varuks ka tulevikuks, juhul kui on vaja kõrgperioodil Saaremaa ja Hiiumaa liinidele korraga kokku viit laeva, et rohkem ja kiiremini reisijaid teenindada,” lisas Padar. Parvlaev Regula mahutab 400 reisijat ja 80 sõiduautot.

Laev antakse TS laevad kasutusse alates 1. oktoobrist. TS Laevadel on Regula remondiks planeeritud umbes 200 000 eurot.

 

Print Friendly, PDF & Email