Eeslitele leiti lõpuks personaaltreener (2)

MURE MURTUD: Tuula Pennanen Manta ja Werneriga. IRINA MÄGI

MURE MURTUD: Tuula Pennanen Manta ja Werneriga.
IRINA MÄGI

Saarte Hääl kirjutas täpselt aasta eest loo Tuula Pennanenist ja tema eeslitest, kellele otsiti treenerit, et aidata eeslitel uuesti vormi saada. Perenaise sõnul on eeslid treeneri käe all praeguseks treeninud juba mõned kuud, aga kaalulangus on mõõtmiste järgi olnud edukas.

Laimjalas Ruhve külas Meremaa talus kuus aastat elanud perenaine ütles, et eeslid on alati tema lemmikute hulka kuulunud ning nii soetas ta endale lisaks teistele loomadele Soomest ka kaks eeslit – Manta ja tema poja Werneri. Loomad olid aga kuue aasta jooksul palju juurde võtnud, sest Saaremaa rammus rohi on neile meeltmööda ning nõnda kogunes turjale ka rasvakiht, millest oli vaja lahti saada.

Kuna eeslid on tohutult põikpäised ja ehmuvad ka pelgalt üle tee liduva jänese või rebase peale, võivad nad üks hetk lihtsalt jalad maasse lüüa ja keelduda edasi liikumast. Niisiis ei ole neid ka eriti lihtne jooksutada. Seetõttu Pennanen panigi üles kuulutuse, et leida eeslitele treener, kes suudaks neid natuke paremasse vormi viia.

“Leidsin treeneri Saaremaalt, tegu on väga toreda inimesega, kes tõesti loomi armastab. Varem on ta tegutsenud hobustega, aga ma pidin ikka selgitama, et eesel ja hobune on nagu kass ja koer – ikka päris erinevad,” rääkis Tuula Pennanen.

Perenaine lisas veel, et tema jaoks on oluline, et inimene armastab loomi ja ka  eeslid on treeneri kenasti omaks võtnud.  Seda, kui pikalt trennid veel kestavad, ei osanud Pennanen öelda, sõnades, et võetakse üks nädal korraga.

Praegu on perenaine rõõmus, et muutusi on märgata ning loomad on õnnelikud ja terved.

 

Print Friendly, PDF & Email