Angla VIII pärimuspäev möödus meeleolukalt

TANTSUHOOS: Juhan Kanemägi, Kadri Kanemägi, Kristi Kandima ja Ivar Lett Anglas rahva meelt lahutamas.  IRINA MÄGI

TANTSUHOOS: Juhan Kanemägi, Kadri Kanemägi, Kristi Kandima ja Ivar Lett Anglas rahva meelt lahutamas.
IRINA MÄGI

Laupäeval ootas osalejaid Angla tuulikumäe 8. pärimuspäev, kus sai tegutseda põnevates töötubades, nautida tantsu ja laulu ning head sööki.

Ürituse alguseks oli Tallinnast Nõmmelt kohale kutsutud akordionistide ansambel, kelle pillimängu saatel päev ka avati. Pärimuspäeva juhtis Ivar Lett koos oma tantsutrupiga.

Juba enne avamist võis aga külastada käsitöökodasid, kus pakuti võimalust õppida nii sepa-, savi-, dolomiidi- kui ka naiste näputööd. Õpitoad osutusid äärmiselt populaarseiks, nii et kohati pidid huvilised lausa järjekorras ootama.

Edasi nägi programm ette Lätimaa, Saaremaa ja pealinna suuremate ja väiksemate pilli-, laulu- ja tantsumeistrite esinemise.

Kõikidel soovijatel oli võimalus end ka rammukatsumises proovile panna ning lapsed said samal ajal nuputada. Ürituse korraldaja Alver Sagur kinnitas, et päev läks imehästi ning isegi kui ümberringi sadas, paistis tuulikumäel päike.

“Kui sellel päeval oleks vihmane olnud, siis poleks me seda rahvamassi majja sisse küll ära mahutanud,” nentis ta. Sagur lisas, et töötubadest läheb inimestele alati peale dolomiidi töötlemine, sest tegu on spetsiifilise protsessiga ning materjal on miljoneid aastaid vana.  Huvi teiste töötubade vastu polnud aga mitte väiksem.

Korraldaja sõnul olid kõik esinejad üle prahi – nii lätlased, Tallinna Nõmme akordionistid kui ka kohalikud Leisi valla taidlejad oma lõbusate etteastetega.

Päevale sai pandud ka ilus ja sümboolne punkt, kui ilmavana otsustas külalisi siiski natuke vihmaga niisutada. Vihmasabina saatel koguneti katuse alla ja lauldi veel viimased ühislaulud.

“Võib öelda, et päris ilus finiš oli küll ja jumal tänatud selle eest, et vihm alles ürituse lõpus meieni jõudis. Arvan, et külalised jäid päevaga rahule,” võttis Alver Sagur pärimuspäeva kokku.

Pärimuspäeva korraldas MTÜ Angla Tuulikumägi koostöös Saaremaa õlleklubiga Saare Sangad.

 

Print Friendly, PDF & Email